strona główna Nowości rynkowe Dwuczęściowe tarcze hamulcowe
2022-03-01, ostatnia aktualizacja 2022-03-02 09:19

Dwuczęściowe tarcze hamulcowe

Fot. Brembo

Firma Brembo rozszerza ofertę produktów o jakości OE dla rynku części zamiennych o dwie dwuczęściowe tarcze hamulcowe: Dual Cast i Lightweight. Nowe serie, oferowane wyłącznie przez Brembo, dołączają do aktualnej oferty tarcz pływających, kompozytowych i współodlewnych, poszerzając asortyment  dwuczęściowych tarcz do samochodów klasy premium.

Nowa gama tarcz Brembo Dual Cast obejmuje 16 referencji przeznaczonych do sportowych modeli najważniejszych marek samochodowych na rynku. W opatentowanym projekcie aluminiowy dzwon został zestawiony z żeliwną powierzchnią hamującą, aby połączyć doskonałą wydajność żeliwa z zaletami stosowania lekkiego aluminium, odpornego na wysokie temperatury. Dzięki temu tarcza jest lżejsza nawet o 30% od jej tradycyjnego odpowiednika, co pozwala ograniczyć zużycie paliwa i emisję spalin. Projekt Dual Cast zapewnia większą o 70% odporność na odkształcenia termiczne, a także zmniejsza resztkowy moment obrotowy i ryzyko występowania wibracji.
Gama tarcz Lightweight obejmuje 17 pierwszych na rynku referencji (jedynie na terenie Unii Europejskiej) przeznaczonych do najbardziej ekskluzywnych modeli samochodów, m.in. do najnowszej generacji Land Rovera. Firma Brembo opracowała nowe, lekkie rozwiązanie, redukujące masę nieresorowaną pojazdu poprzez zmniejszenie obciążenia przy każdym kole. Te zaawansowane tarcze składają się ze stalowego dzwonu i powierzchni hamującej z wysokowęglowego żeliwa, co gwarantuje maksymalne przyleganie klocka do tarczy, zapewniając lepszą kontrolę pojazdu. Dzięki temu tarcza jest lżejsza nawet o 15% od jej tradycyjnego odpowiednika, co przekłada się na niższe zużycie paliwa, mniejszą emisję spalin i ogólną poprawę właściwości jezdnych.
Każdy element tarcz jest wytwarzany w tej samej fabryce, na jednej linii montażowej oraz podlega rygorystycznej specyfikacji i testom jakości.
Tarcze Dual Cast i Lightweight Brembo są dostępne na rynku aftermarket od lutego 2022 roku u sprzedawców detalicznych, w serwisach samochodowych i na stronie Bremboparts.com.

Dwuczęściowe tarcze hamulcowe: Dual Cast i Lightweight 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2