strona główna Aktualności Brembo ogłasza swój pierwszy hackathon
2022-05-19, ostatnia aktualizacja 2022-05-19 12:32

Brembo ogłasza swój pierwszy hackathon

Fot. Brembo

Firma Brembo ogłosiła, że w dniach 24-26 czerwca w dzielnicy innowacji Kilometro Rosso, gdzie mieści się jej główna siedziba, odbędzie się pierwszy maraton kreatywny Brembo Hackathon. Jego celem jest zastanowienie się nad rozwojem mobilności oraz szukanie nowych rozwiązań poza typową ścieżką innowacji, zgodnie z hasłem: Turning Energy in Inspiration.

Połączenie obecnych potrzeb wynikających z naszego stylu życia ze sposobami przemieszczania się jest podstawowym motorem rozwoju społeczeństwa. Przemyślenie tych kwestii, przy wykorzystaniu niestandardowego podejścia do innowacji, może zaowocować oryginalnymi pomysłami i przyspieszyć tempo ich wdrażania.  
Z tej potrzeby narodziła się idea organizacji Brembo Hackathonu, którego celem jest znalezienie nowych rozwiązań, wychodzących naprzeciw wyzwaniom związanym ze zrównoważoną, cyfrową i zintegrowaną mobilnością jutra.
Hackathon został stworzony z myślą o sektorze IT i jest formatem sprzyjającym rozwojowi innowacyjnych pomysłów i kompleksowych rozwiązań, dzięki ścisłej współpracy pomiędzy entuzjastami, ekspertami i start-upami.
Uczestnicy wydarzenia – zarówno start-upy, jak i osoby indywidualne, które wspólnie z Brembo zechcą podjąć się nowego wyzwania – zajmą się dwoma zagadnieniami:

  • poszukiwanie cyfrowych rozwiązań dla mobilności przyszłości (zadanie dla start-upów),
  • rozwój technologicznego ekosystemu i doświadczenia z korzystania z Sensify™, nowego, inteligentnego systemu hamowania wykorzystującego sztuczną inteligencję do kontroli kół pojazdu (zadanie dla osób indywidualnych).

Najlepsze projekty zostaną nagrodzone, a ich autorzy będą mogli zawrzeć umowę inkubacyjną z Brembo.
Wydarzenie odbędzie się w jednej z wiodących dzielnic innowacji w Europie, Kilometro Rosso. To miejsce spotkań nauki z biznesem w Bergamo, którego struktura ma na celu tworzenie synergii pomiędzy firmami, ośrodkami badawczymi, laboratoriami, profesjonalistami i szkolnictwem wyższym.

Więcej informacji na stronie Brembo Hacathon.

Tagi

Brembo  Hackathon  

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2