strona główna Wydarzenia Nowy prezes Michelin Polska
2009-09-23, ostatnia aktualizacja 2009-09-23 13:11

Nowy prezes Michelin Polska

Nowy prezes Michelin Polska, Jean-Michel Belleux

Nowy prezes Michelin Polska, Jean-Michel Belleux

Stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Michelin w Polsce i Krajach Bałtyckich  objął 1 września Jean-Michel Belleux (na zdjęciu), zastępując Pierre’a Michallata, który zakończył swoją misję w Polsce w związku z planowanym przejściem na emeryturę.

Przed objęciem stanowiska w Polsce Jean-Michel Belleux był dyrektorem fabryk Grupy Michelin w Alessandrii (Włochy) i w Homburgu (Niemcy). Wcześniej, we Francji, pracował na stanowiskach menedżerskich dla takich koncernów, jak Matra i General Electric.

Jean-Michel Belleux jest z wykształcenia inżynierem mechanikiem. Pochodzi z Paryża. Jest żonaty, ma 59 lat i czworo dzieci.

W pracy kieruje się zasadą, że człowiek zmotywowany jest zawsze zdolny zrobić więcej niż się od niego oczekuje. Jean-Michel Belleux jest przekonany, że najbliższe lata, które spędzi w Polsce, a szczególnie w Olsztynie - gdzie znajduje się polska fabryka Michelin - będą bardzo interesującym okresem w jego życiu. Dzięki pobytowi w Olsztynie będzie również mógł realizować swoje największe pasje – czyli żeglarstwo, zbieranie grzybów oraz podróże.

ZOBACZ TAKZE:

Tagi

Michelin  Belleux 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane