strona główna Aktualności Lotos Rally Team na starcie Rajdu Safari
2022-06-02, ostatnia aktualizacja 2022-06-02 13:53

Lotos Rally Team na starcie Rajdu Safari

Emocje związane z Rajdem Safari rozpoczną się 22 czerwca

Fot. Lotos Rally Team

Emocje związane z Rajdem Safari rozpoczną się 22 czerwca

Kajetan Kajetanowicz spełni marzenia i już 22 czerwca ustronianin stanie na starcie najbardziej kultowego, a zarazem najtrudniejszego rajdu świata – Rajdu Safari. Lotos Rally Team wyrusza do Afryki, by po zdobytych w tym sezonie dwóch podiach z rzędu powalczyć o kolejną dobrą pozycję, ale przede wszystkim, by dotrzeć do mety tego arcytrudnego rajdu, co udaje się tylko nielicznym.

Afryka będzie już trzecim kontynentem, na którym duet Kajetanowicz/Szczepaniak wspólnie stanie do boju o punkty Rajdowych Mistrzostw Świata. Rajd Safari, który po raz pierwszy rozegrany został w 1953 roku, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rajdów świata, głównie za sprawą swojej trudności oraz otaczającej go dzikiej natury. Zawodnicy, chcąc walczyć o dobry wynik, muszą obrać zupełnie inną taktykę, niż podczas pozostałych rund szutrowych. Afrykańskie trasy będą wymagać od kierowców idealnego wyważenia między prędkością a rozwagą. Ten, kto nie uszkodzi auta na ogromnych kamieniach oraz uniknie zakopania w głębokim piachu, a przy tym utrzyma dobre tempo, zwycięży. Wspomniany wcześniej piach może jednak w mgnieniu oka zmienić się w śliskie błoto i diametralnie zmienić sytuację w rajdzie. W Kenii wszystko jest możliwe!

Start w legendarnym Rajdzie Safari był moim marzeniem od wielu lat. Pod koniec ubiegłego roku spotkałem się z naszym najlepszym polskim kierowcą rajdowym w historii, Sobiesławem Zasadą, po jego występie w Kenii, gdy tak niewiele zabrakło mu, by dotrzeć do mety. Powiedziałem do niego wtedy, że będę robił wszystko, by wystartować w tym rajdzie i ukończyć go dla niego. To dla mnie dodatkowa motywacja, która towarzyszy mi od tamtego momentu. Przez ostatnie lata udało mi się zbudować naprawdę ambitny zespół i z każdym rajdem stajemy się jeszcze mądrzejsi. Tym razem jednak musimy wykorzystać wszystkie możliwości, bo przed nami najtrudniejsza runda WRC i prawdopodobnie najtrudniejszy rajd na świecie! Dziękuję moim partnerom za zaufanie oraz wsparcie w tym rajdzie. Wiem, że mam prędkość, by walczyć tam o zwycięstwo, ale najtrudniejsze jednak będzie omijanie problemów i rywalizacja z zawodnikami, którzy wiedzą o tych trasach chyba wszystko. Długo na to pracowałem i mam nadzieję, że jestem gotowy – mówi Kajetan Kajetanowicz.

Lista zgłoszeń tej najbardziej egzotycznej rundy WRC opiewa w 34 załogi. Oprócz czołówki kategorii WRC, w tym dwóch legend tego sportu w postaci Sébastiena Loeba i Sébastiena Ogiera, na starcie zamelduje się dziesiątka załóg WRC 2. Listę otwierają ubiegłoroczni wicemistrzowie świata, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Za nimi rozstawiono Martina Prokopa, mistrza świata JWRC z 2009 roku. Na liście nie zabrakło lokalnych kierowców, których znajomość tych tras jest nie do przecenienia. Łącznie w WRC 2 zobaczymy pięciu kenijskich kierowców.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner Lotos Rally Team – Grupa Lotos, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2