strona główna Wydarzenia Automechanika Innovation Awards
2022-06-30, ostatnia aktualizacja 2022-06-30 11:50

Automechanika Innovation Awards

Messe Frankfurt

Na najbliższych targach Automechanika, które odbędą się w dniach od 13 do 17 września 2022 r. we Frankfurcie, innowacyjne, szczególnie godne uwagi produkty i rozwiązania zostaną uhonorowane nagrodami Automechanika Innovation Awards, przyznawanymi w tym roku według nowej koncepcji.

Olaf Mußhoff, dyrektor targów Automechanika Frankfurt: W czasach radykalnych zmian, innowacje są ważniejsze niż kiedykolwiek. Dlatego w tym roku zgłoszonym produktom i rozwiązaniom zostanie poświęcone jeszcze więcej uwagi – nie tylko podczas samych targów, ale także w okresie poprzedzającym imprezę. Dostosowaliśmy również kategorie do najnowszych zmian na motoryzacyjnym rynku.

Producenci i poddostawcy na motoryzacyjnym rynku wtórnym mieli czas do końca kwietnia 2022 r., aby zgłosić swoje innowacje  do konkursu w dziewięciu kategoriach: E-Mobility (elektromobilność), Data & Connectivity (dane i połączenia sieciowe), Workshop & Service Solutions (rozwiązania do naprawy i konserwacji), Parts & Technology Solutions (części i innowacyjne technologie), Body & Paint (nadwozia i lakierowanie), Car Wash & Care (myjnie samochodowe i środki do pielęgnacji), Accessories & Customizing (akcesoria i tuning), Commercial Vehicles (pojazdy użytkowe) oraz Motorcycle (jednoślady).

Zgłoszone produkty są teraz badane i oceniane przez niezależne jury ekspertów według następujących kryteriów: stopień innowacyjności, doskonałość rozwiązania, funkcjonalność, łatwość obsługi, korzyści dla użytkownika, efektywność kosztowa, znaczenie dla rynku wtórnego, bezpieczeństwo, trwałość i jakość – a także wkład w ochronę klimatu, ochronę środowiska, ochronę zasobów i zrównoważony rozwój.

Obok nagród za innowacyjność, zadebiutuje we wrześniu nowa, specjalna prezentacja Innovation4Mobility. W tym miejscu przedstawiciele przemysłu, nauki i firm rozpoczynających działalność (start-upów) zaprezentują swoje rozwiązania do pojazdów połączonych z siecią oraz dla mobilności neutralnej dla klimatu. Będzie się to odbywało w ramach rozmów Tech-Talk, sesji networkingowych i pokazów produktów, w tym nagrodzonych w konkursie Automechanika Innovation Awards.

Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbędzie się pierwszego dnia targów, 13 września 2022 r., o godz. 17:00. Aby nadać jeszcze większy rozgłos zgłoszonym innowacjom, w tym roku nagrody zostaną przyznane w trzech klasach dla każdej kategorii: Nominee  – produkty i rozwiązania nominowane do nagrody, Finalist – produkty, które zajęły miejsca od drugiego do piątego w każdej kategorii, oraz Winner –  najlepsze produkty w każdej kategorii. Finaliści i zwycięzcy zostaną zaprezentowani w medialny sposób na targach Automechanika, a zwycięzcy i ich innowacje zostaną odpowiednio uhonorowani podczas ceremonii wręczenia nagród.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane