strona główna Aktualności Apollo Tyres wprowadza na rynek wszechstronną oponę typu all-terrain
2022-07-15, ostatnia aktualizacja 2022-07-15 12:56

Apollo Tyres wprowadza na rynek wszechstronną oponę typu all-terrain

Apollo Tyres

Firma Apollo Tyres wprowadza na rynek pierwszą oponę typu all-terrain: Vredestein Pinza. Jako rezultat pięcioletniego globalnego programu badawczo-rozwojowego model Pinza jest najbardziej wydajną oponą Vredestein do jazdy w terenie, a jednocześnie zapewnia doskonałe standardy przyczepności, trakcji i oporu toczenia oraz precyzję. Rezultatem jest najlepsza równowaga między możliwościami jazdy na drodze i w terenie wśród wszystkich dostępnych na rynku opon typu all-terrain. 

Szczególnie sprawdza się w samochodach z napędem 4x4, pick-upach oraz SUV-ach poruszających się w terenie. Model Pinza będzie dostępny dla klientów od sierpnia w 24 rozmiarach, a więcej opcji rozmiarowych pojawi się w późniejszym czasie.
Bieżnik opony Pinza ma wyróżniający się czterorowkowy wzór w jodełkę i głębokie, zazębiające się lamelki, które zapewniają doskonałą przyczepność na wszystkich nawierzchniach, włączając błoto, piasek, lód i śnieg, a jednocześnie minimalizują hałas na drodze. Solidny, trójżłobieniowy bark charakteryzują agresywne, „gryzące” krawędzie, które dodatkowo wzmacniają przyczepność na luźnej nawierzchni, a w bieżniku zastosowano systemy usuwania kamieni pomagające usunąć zanieczyszczenia.

Nowy model Pinza jest wyposażony w trójwarstwową osłonę, która zwiększa trwałość opony. Został zaprojektowany nie tylko z myślą o ponadprzeciętnych możliwościach jazdy terenowej, ale również pod kątem zapewnienia wysokiego poziomu przyczepności na drodze. Technologia o wielu żłobieniach oraz szerokie bloki bieżnika pomagają zminimalizować hałas i zmaksymalizować precyzję prowadzenia, a zastosowanie mieszanki polimerowej piątej generacji i głębokich lamelek zapewnia doskonałą przyczepność w każdych warunkach.

Kolejnym świadectwem zgodności ze wszystkimi warunkami pogodowymi i aspektem wyróżniającym model Pinza wśród wielu innych produktów w segmencie opon typu all-terrain jest otrzymanie certyfikatu 3PMSF, który oznacza, że zapewnia ona doskonałe standardy przyczepności oraz trakcji na śniegu i oblodzonych nawierzchniach.
Oponę wprowadzono na rynek w USA w 2021 roku i szybko stała się ona jednym z najwyżej ocenianych produktów w konkurencyjnym segmencie opon typu all-terrain. Jest to jedna z czterech opon tego rodzaju, które zaleca renomowana, niezależna agencja testująca — Consumer Reports.

Model Pinza będzie dostępny w dwóch typach konstrukcji: „P” i „LT”. Bardziej surowa rzeźba opony „LT” jest odpowiednia dla samochodów użytkowych stosowanych przede wszystkim na bardziej wymagającym terenie. Wariant „P” charakteryzuje się bardziej przyjazną drogom konstrukcją, dzięki czemu idealnie nadaje się do montażu w samochodach osobowych.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2