strona główna Aktualności Wzrost sprzedaży Mahle Aftermarket
2022-08-04, ostatnia aktualizacja 2022-08-04 09:23

Wzrost sprzedaży Mahle Aftermarket

Największy wzrost odnotowano w zakresie sprzedaży urządzeń wyposażenia warsztatów

Fot. Mahle

Największy wzrost odnotowano w zakresie sprzedaży urządzeń wyposażenia warsztatów

W 2021 r. firma Mahle Aftermarket zwiększyła sprzedaż swoich produktów o 18,5% (do około 1,1 mld euro). Największy wzrost odnotowano w zakresie sprzedaży urządzeń wyposażenia warsztatów, zwłaszcza rozwiązań umożliwiających niezależnym warsztatom diagnostykę i konserwację akumulatorów pojazdów elektrycznych.

W ubiegłym roku firma Mahle Aftermarket rozszerzyła swą ofertę  o linię narzędzi diagnostycznych BatteryPRO. Od marca tego roku Mahle jest pierwszym na świecie dostawcą, który umożliwia niezależnym warsztatom przeprowadzanie diagnostyki akumulatorów za pomocą funkcji E-Scan w narzędziu diagnostycznym Mahle TechPRO®. Do końca roku funkcja ta zostanie rozszerzona o jednostki E-Zdrowie i E-Opieka.

E-Zdrowie przeprowadza diagnostykę akumulatorów pojazdu za pomocą wtyczki do ładowania i ocenia zmierzone dane w chmurze. W ten sposób stan akumulatora można porównać z wszystkimi innymi zarejestrowanymi akumulatorami tego samego modelu we flocie. Ponadto E-Zdrowie generuje prognozę pozostałego oczekiwanego okresu eksploatacji pojazdu. Od początku 2022 roku nowe rozwiązanie diagnostyczne dla samochodów osobowych było testowane w praktyce wspólnie z TÜV Nord Mobilität i znanym europejskim operatorem flotowym. W kolejnym kroku Mahle Aftermarket zaoferuje również jednostkę serwisową E-Care do wykonywania konserwacji obwodów chłodzenia akumulatorów pojazdów.

Strategia rozwoju Mahle Aftermarket opiera się również na stabilnych filarach biznesu części zamiennych do pojazdów użytkowych, rosnącej gamie komponentów elektronicznych oraz rozwiązań filtracyjnych dla alternatywnych układów napędowych. Firma planuje do 2030 r. nieprzerwanie zwiększać udział sprzedaży części do pojazdów użytkowych w całkowitym wolumenie działalności. Ponadto Mahle stworzyło cyfrowy warsztat, w którym można bezpośrednio zapoznać się z produktami Mahle zarówno dla konwencjonalnych, jak i alternatywnych układów napędowych.

Aby zapewnić zdolność do realizacji zadań pomimo obecnych napięć w globalnym łańcuchu dostaw, firma wdrożyła szereg działań w kierunku wzmocnienia swoich struktur logistycznych. Pod koniec 2022 roku nastąpi otwarcie w pełni automatycznego magazynu w Olive Branch/USA, a w 2023 roku Mahle Aftermarket planuje stopniowo budować sieć w pełni automatycznych hubów w Europie, aby zagwarantować szybką i niezawodną obsługę towarów.

Tagi

Akumulator  Mahle  

Wasi dostawcy

Podobne

Polecanever. 2023