strona główna Materiałoznawstwo Oleje Castrol do przekładni i mostów napędowych
2022-09-30, ostatnia aktualizacja 2022-09-30 21:03

Oleje Castrol do przekładni i mostów napędowych

Linia olejów do przekładni i mostów napędowych Castrol Transmax

Fot. Castrol

Linia olejów do przekładni i mostów napędowych Castrol Transmax

Zaawansowana linia Castrol Transmax z technologią Smooth Drive Technology™ zapewnia płynniejszą jazdę przez długi czas, zwiększa żywotność przekładni i mostów napędowych oraz pomaga je chronić, zapobiegając kosztownym naprawom.

Przekładnia jest jednym z najważniejszych elementów każdego pojazdu, a jej naprawa lub wymiana należy do najbardziej kosztownych prac serwisowych, dlatego zapewnienie jej odpowiedniej ochrony ma kluczowe znaczenie.

Wśród produktów neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla w Europie znajduje się linia zaawansowanych olejów do przekładni i mostów napędowych Transmax firmy Castrol. Produkty te – przeznaczone do mostów napędowych oraz automatycznych i manualnych skrzyń biegów – zostały zweryfikowane jako neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla zgodnie z międzynarodową normą PAS 2060. Jest to element działań, które mają na celu dążenie do bardziej zrównoważonej przyszłości poprzez oszczędność odpadów, redukcję emisji dwutlenku węgla i poprawę jakości życia – w myśl strategii PATH360.

Zastosowanie oleju Castrol Transmax z technologią Smooth Drive Technology™ pozwala zapewnić optymalny poziom tarcia w układzie napędowym, przedłużając żywotność ruchomych części przekładni.

Ta innowacyjna technologia powoduje, że dwóch z trzech największych producentów pojazdów stosuje oleje przekładniowe Catrol do zalania fabrycznego.

Typowy samochód osobowy wykonuje średnio 18 000 cykli hamowania i 88 000 zmian biegów rocznie, co znacznie obciąża skrzynię biegów. Jeśli olej przekładniowy nie zapewnia odpowiedniego poziomu tarcia oraz ochrony lub jest przepracowany, może to prowadzić do drgań, sztywności przekładni oraz uszkodzenia części. Używanie właściwego oleju połączone z jego wymianą w odpowiednim czasie ma istotne znaczenie dla zapobiegania problemom z przekładnią. Zaawansowana gama olejów Castrol Transmax z technologią Smooth Drive Technology™ zawiera aktywne molekuły ochronne, które automatycznie dopasowują swój poziom tarcia do zmian ciśnienia i prędkości. 

W przypadku automatycznych skrzyń biegów produkty Transmax ATF, Dual i CVT zapewniają większą płynność zmiany biegów, natomiast stosowanie produktów Transmax Manual z technologią Smooth Drive Technology™ w manualnych skrzyniach poprawia pracę w niskich temperaturach. Produkty Castrol Transmax Axle Long Life opracowane z myślą o cięższych pojazdach z bardziej złożonymi przekładniami i mechanizmami różnicowymi tworzą pięciokrotnie silniejszą warstwę ochronną.


Pionierskie produkty neutralne pod względem emisji CO2
W 2014 roku firma Castrol jako pierwsza na świecie zaoferowała środki smarne z certyfikatem neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Od tego czasu udało się jej zrównoważyć 3,3 mln ton CO2e. Castrol zobowiązał się, że 50% wolumenu wiodących produktów firmy sprzedawanych w Europie będzie miało certyfikat neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Obejmie to wszystkie produkty sprzedawane pod wiodącymi liniami produktowymi Castrol, takimi jak: Edge®, Power 1®, Vecton® i Castrol On®.

Aby produkt uzyskał certyfikat neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla zgodnie z normą PAS 2060, najpierw oblicza się emisje gazów cieplarnianych od rozpoczęcia produkcji aż po utylizację, a następnie równoważy je przez działania mające na celu redukcję emisji oraz zastosowanie zweryfikowanych offsetów węglowych. Produkty Castrol neutralne pod względem emisji CO2 są badane przez niezależnych ekspertów zewnętrznych, a organ certyfikujący zapewnia ich neutralność węglową zgodnie z normą PAS 2060.Paul Beasley
kierownik globalny ds. technologii płynów do układów napędowych i pojazdów elektrycznych firmy Castrol


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2