strona główna Nowości rynkowe UFI Multitube na pierwszy montaż w nowym Maserati Spyder MC20 Cielo
2022-10-03, ostatnia aktualizacja 2022-10-03 13:47

UFI Multitube na pierwszy montaż w nowym Maserati Spyder MC20 Cielo

Fot. UFI

Nowatorski system filtracji powietrza silnikowego, UFI Multitube, został wybrany przez Maserati na pierwszy montaż (OE) w super samochodzie, Spyder MC20 Cielo. Rozwiązanie to zostało dotychczas wprowadzone przez takich producentów, jak Porsche, Fiat, Mercedes-Benz AG i Maserati.

Jako główny element ochrony silnika, UFI Multitube pełni istotną rolę w procesie spalania, dostarczając czyste powietrze i blokując przedostawanie się szkodliwych zanieczyszczeń, co skutkuje zwiększoną wydajnością paliwa, niższą emisją spalin i dłuższą żywotnością układu napędowego.

Zaletami systemu UFI Multitube są m.in. większa elastyczność kształtu, lepsza dynamika płynów, mniejsza waga (w porównaniu z tradycyjnymi filtrami powietrza silnikowego, zajmuje on o połowę mniej miejsca) i redukcja emisji. Jego skuteczność filtracji wynosi ponad 99,5%, a spadki ciśnienia są redukowane o 50%, dzięki hydrofobowemu medium filtracyjnemu FormulaUFI.Extreme. Ponadto, w niektórych zastosowaniach nowoczesny filtr pozwala zwiększyć moc silnika nawet do 4%.

Filtry o cylindrycznym kształcie są umieszczone w lekkim wkładzie. Cały system UFI Multitube mieści się w airboxie wykonanym z poliamidu, zaprojektowanym i wyprodukowanym przez UFI Filters, co dodatkowo przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa i zmniejszenia emisji CO2. Produkt charakteryzuje się też odpornością na ogień – otrzymał najwyższą w klasyfikacji ISO ocenę F1.

Zaprezentowany po raz pierwszy na targach Automechanika 2018, filtr UFI Multitube otrzymał wiele nagród i nominacji. Należą do nich m.in. Innovation Award Automechanika 2018 we Frankfurcie (nominacja) i Innovation Award Autotrade Expo 2018 w Irlandii (zwycięzca).

Tagi

Filtr  UFI Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2