strona główna Aktualności Schaeffler OneCode
2022-11-30, ostatnia aktualizacja 2022-11-30 12:51

Schaeffler OneCode

Fot. Schaeffler

Schaeffler OneCode to skanowalny kod QR, który znajduje się na etykiecie produktów Schaeffler (LuK, INA, FAG) na zewnętrznej stronie opakowania.

Wystarczy zeskanować kod QR za pomocą aplikacji REPXPERT, a punkty bonusowe zostaną dodane do konta użytkownika sklepu bonusowego. Ale to nie wszystko. QR kod zapewnia partnerom dystrybucyjnym i warsztatom samochodowym cenne dodatkowe informacje i usługi. Obejmuje to zarówno nowy, szybki sposób dostępu do całego zasobu wiedzy o produkcie, jak i możliwość natychmiastowego potwierdzenia jego oryginalności.


Cyfrowe punkty bonusowe
Zbieranie popularnych punktów bonusowych REPXPERT jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jednym kliknięciem można zamienić punkty na atrakcyjne nagrody. Oznacza to szybki koniec papierowych kuponów bonusowych. W nowych produktach, zamiast tradycyjnego kuponu, znajduje się kod QR na opakowaniu.


Aktualne informacje o produkcie
Wszystkie niezbędne informacje i szczegóły produktu dotyczące rozwiązania naprawczego są dostępne za pomocą jednego skanu. Codziennie aktualizowana baza obejmuje ponad 40 tys. artykułów.


Sprawdzanie autentyczności produktu
OneCode Schaeffler dostarcza informacji o autentyczności zakupionego produktu. Stwarza to dodatkowe zabezpieczenie dla partnerów dystrybucyjnych i warsztatów samochodowych.


Szczegółowe instrukcje dotyczące naprawy

 Dostępne są instrukcje krok po kroku oraz wytyczne dotyczące instalacji. Cyfrowo, bez konieczności czasochłonnego wyszukiwania.

W przypadku braku smartfona pod ręką lub gdy kod QR jest niemożliwy do odczytania można skorzystać z opcji ręcznego wprowadzania danych. W tym celu należy skorzystać z formularza na stronie https://aftermarket.schaeffler.pl/pl/onecode i wprowadzić odpowiedni numer GTIN/EAN oraz numery seryjne SN. Można je znaleźć na etykiecie opakowania produktów Schaeffler Automotive Aftermarket.

Najczęściej zadawane pytania

- Na opakowaniu widać kod QR – do czego on służy?
Kod QR, nazywany OneCode, daje wiele możliwości. Po zainstalowaniu aplikacji REPXPERT i zeskanowaniu kodu dostarcza on wszystkie szczegółowe informacje o produkcje, jak również dostęp do instrukcji serwisowych. Po zarejestrowanniu w REPXPERT jako mechanik i zalogowaniu w aplikacji można również dodać punkty bonusowe do swojego konta.

- W produkcie nie ma papierowego kuponu – jak można doładować punkty?
Aby doładować punkty należy wykonać następujące czynności:

  • zainstalować aplikację mobilną REPXPERT (aplikację REPXPERT można ściągnąć z Google Play lub AppStore);
  • zalogować się do aplikacji swoim loginem i hasłem do portalu REPXPERT (trzeba być zarejestrowany jako mechanik);
  • otworzyć aplikację i wybrać opcję SCAN;
  • nakierować aparat telefonu na kod QR znajdujący się na opakowaniu (to takie kwadratowe pole z czarnymi punktami, czasami z napisem Scan me;
  • powinna pojawić się informacja, że punkty zostały dodane do konta REPXPERT.

- Czy za pomocą aplikacji można skanować tradycyjne papierowe kupony?
Tak, mimo że papierowe kupony są już wycofywane, można je również skanować. Należy uruchomić opcję SCAN i nakierować na 12-cyfrowy kod znajdujący się na opakowaniu.

- Kiedy zostaną wycofane tradycyjne papierowe kupony?
Proces wycofywania papierowych kuponów rozpoczął się w połowie 2022. Nowe produkty zawierają tylko kod QR. Produkty spakowane wcześniej zawierają tradycyjne kupony papierowe i sukcesywnie będą spotykane coraz rzadziej.

- Jak firma zapobiega oszustwom z wykorzystaniem punktów?

  • Punkty są powiązane z numerem seryjnym.
  • Punkty bonusowe za produkt Schaeffler są przypisywane tylko do jednego konta REPXPERT.
  • Jeśli po odebraniu punktów produkt zostanie zwrócony do dystrybutora, punkty zostaną przeniesione na kolejnego klienta otrzymującego produkt.
  • Liczba dziennych odbiorów punktów jest ograniczona.
  • Liczba skanowań kodów QR dziennie dla jednego konta REPXPERT jest ograniczona. Po określonej liczbie skanów zbieranie punktów bonusowych zostanie automatycznie zamrożone, a w celu ewentualnego dochodzenia zostanie sporządzony raport.

Jak dodać punkty bonusowe REPXPERT za pomocą aplikacji mobilnej i kodu QR -zobacz na YouTube

 

Tagi

Schaeffler  OneCode 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2