strona główna Aktualności Elektryfikacja w planach Denso
2023-04-28, ostatnia aktualizacja 2023-04-28 14:22

Elektryfikacja w planach Denso

Fot. Denso

Firma Denso dostarcza producentom pojazdów wiele części, będących podstawą ich systemów elektrycznych. Są to m.in.: inwertery (używane do napędzania, sterowania i zatrzymywania pojazdu), elektroniczne jednostki sterujące (ECU) akumulatorów, a także półprzewodniki, generatory silnikowe (MG) i elektryczne układy wspomagania kierownicy (EPS).

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom, firma wprowadziła politykę środowiskową EcoVision. Jej celem jest ograniczenie emisji CO2. Denso angażuje się również w sektor energetyczny, opracowując biopaliwa i biorąc udział w terenowych testach operacyjnych i eksperymentach z zakresu ładowania bezprzewodowego.

Powszechna elektryfikacja powoduje, że takie części, jak generatory MG, inwertery i ECU akumulatorów, staną się wkrótce kluczowymi elementami wszystkich pojazdów elektrycznych, w tym pojazdów HEV, hybryd typu plug-in (PHEV) oraz pojazdów typu BEV i FCEV. Komponenty te są stosowane w różnych środowiskach.

Wytwarzanie komponentów związanych z elektryfikacją obejmuje różne fazy, w tym planowanie i rozwój, zakup części oraz projektowanie i produkcję. W fazie planowania i rozwijania produktów priorytetem jest rozwijanie technologii z myślą o przyszłych potrzebach.

Denso jest zaangażowane w opracowywanie technologii we własnym zakresie, współpracując ze specjalistami z różnych dziedzin, takich jak inżynieria i projektowanie – w tym projektowanie termiczne i wibracyjne. Firma koncentruje się na technologii, produkcji i dostawach, tak aby klienci mogli niezawodnie i nieprzerwanie korzystać z nowoczesnych produktów.

Tagi

Denso Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2