strona główna Wydarzenia 150 marki Bilstein
2023-06-21, ostatnia aktualizacja 2023-06-21 12:59

150 marki Bilstein

Ekspert od zawieszenia oferuje kierowcom torowym i fanom tuningu obszerne portfolio amortyzatorów specjalnych o wysokich osiągach

Bilstein

Ekspert od zawieszenia oferuje kierowcom torowym i fanom tuningu obszerne portfolio amortyzatorów specjalnych o wysokich osiągach

Wyspecjalizowana w dziedzinie amortyzacji firma Bilstein obchodzi w tym roku 150-lecie. Założona została w 1873 roku i początkowo zajmowała się produkcją okuć okiennych, a od 1954 roku konsekwentnie wyznacza standardy w projektowaniu amortyzatorów – zarówno do  samochodów osobowych jak i zastosowań specjalnych. Dziś Bilstein jest jednym z największych i najbardziej innowacyjnych producentów amortyzatorów na świecie, z sześcioma lokalizacjami i produkcją na poziomie około 13 milionów amortyzatorów rocznie.

Wszystko zaczęło się od okuć okiennych
W 1873 roku August Bilstein założył firmę AUBI produkującą okucia okienne. Był to początek pełnej wydarzeń historii firmy, w trakcie której od produkcji podnośników samochodowych i zderzaków jej droga wiodła do wyspecjalizowania się w produkcji amortyzatorów zawieszenia. W 1954 roku inżynierowie tego przedsiębiorstwa opracowali pierwszy gotowy do produkcji jednorurowy amortyzator gazowy, oparty na technologii „de Carbon” i zrewolucjonizowali konstrukcję amortyzatora.

Jednorurowy amortyzator gazowy dla Mercedesa
W 1957 r. po raz pierwszy montowany jest jednorurowy amortyzator gazowy w seryjnie produkowanych samochodach osobowych Mercedes-Benz. Rewolucyjny amortyzator szybko okazał się znacznie lepszy od konwencjonalnych amortyzatorów teleskopowych.

Pionierski sukces wkrótce stanie się zobowiązaniem polegającym na osiągnięciu idealnego zachowania samochodu podczas jazdy. Zbudowanie idealnego amortyzatora to obecnie motywacja ponad 4600 pracowników w sześciu lokalizacjach na całym świecie. Codziennie, od prawie 70 lat.

Bilstein dla wszystkich
Firma z mottem, że następna innowacja jest zawsze ważniejsza od poprzedniej regularnie wyznacza nowe standardy w sektorze zawieszenia dzięki pionierskim technologiom. Obecnie wiodący producenci samochodów (OEM), tacy jak Mercedes-Benz, BMW, Porsche, Ford, Tesla, Maserati i inni, w zakresie oryginalnego wyposażenia swoich samochodów polegają na jej doświadczeniu. Charakterystyka zawieszenia określa nie tylko prowadzenie pojazdu. Amortyzatory mają również duży wpływ na wrażenia z jazdy i odczucia związane z konkretną marką samochodu. Dlatego wymagania stawiane nowoczesnym układom zawieszenia są coraz większe, a współpraca z producentami samochodów jeszcze bliższa.


Sportowe wyzwania
Oprócz rozwoju w sektorze OE, sporty motorowe są kolejnym kołem napędowym innowacji: Bilstein zaczął się w nie angażować na początku lat 60. XX wieku. Od tego czasu trudno sobie wyobrazić sporty motorowe bez tej marki. Od zwycięstwa w Rajdzie Monte Carlo w 1960 roku po zwycięstwa we wszystkich najważniejszych 24-godzinnych wyścigach na całym świecie i kilka tytułów mistrza świata w Formule 1: lista sukcesów jest długa.

Bilstein i aftermarket
Również rynek wtórny czerpie bezpośrednie korzyści z wiedzy zdobytej podczas opracowywania zawieszeń dla sektora OE i wyścigów. Przedsiębiorstwo produkuje również części zamienne i produkty OE zgodnie z wysokimi standardami jakościowymi producentów samochodów. Co więcej, produkty premium na rynku wtórnym wytwarzane są na tych samych liniach produkcyjnych, co produkty OE wraz z zachowaniem tych samych wymogów jakościowych i rygorów technologicznych.

Wyzwaniem jest różnorodność
Bilstein wyróżnia się również różnorodnością produktów: w jej ofercie jest nie tylko szeroka gama zamienników jakości OE dla każdego modelu pojazdu. Ekspert od zawieszenia oferuje kierowcom torowym i fanom tuningu obszerne portfolio amortyzatorów specjalnych o wysokich osiągach. Obejmuje ono wysokowydajne amortyzatory i zawieszenia gwintowane pozwalające na optymalizację pracy zawieszenia i zmianę jego parametrów.

WAY AHEAD
Dzięki jakości i innowacjom firma jest stale pionierem w zakresie zawieszeń i amortyzatorów. Nowe hasło marki - WAY AHEAD - wyraźnie podkreśla kierunek rozwoju i cele, które zamierza osiągać. Liczą się dla niej nie tylko osiągnięte sukcesy, ale przede wszystkim kolejne innowacje. Jedno jest pewne: jutrzejsze wrażenia z jazdy liczą się bardziej niż wczorajsze osiągi. Lub „Wczoraj zrewolucjonizowaliśmy amortyzatory. Dziś świętujemy 150 lat, a jutro będziemy kształtować przyszłość inżynierii zawieszenia”. 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2