strona główna Aktualności TotalEnergies partnerem wyścigów ciężarówek na torze Poznań
2023-07-04, ostatnia aktualizacja 2023-07-04 09:53

TotalEnergies partnerem wyścigów ciężarówek na torze Poznań

Fot. TotalEnergies

Goodyear FIA European Truck Racing Championship (ETRC) to największa i najbardziej imponująca seria wyścigowa na świecie, w ramach której na torze rywalizują ciągniki siodłowe. Trzecią rundę tego wyjątkowego europejskiego widowiska zorganizowano po raz pierwszy na torze Poznań. TotalEnergies był partnerem tego wydarzenia, a także wspierał jeden z zespołów – Lion Truck Racing.

Cały cykl wyścigów przyciąga co roku około 420 000 widzów z branży i spoza niej. Ciężarówki ścigające się na torze (Iveco, Freightliner, MAN, Scania i Ford) dostarczają kibicom mnóstwa emocji, pomimo regulaminowego ograniczenia prędkości do 160 km/h ze względów bezpieczeństwa. W bezpośredniej bliskości toru organizowany jest także wielki branżowy piknik dla producentów OEM, właścicieli flot i kierowców.

TotalEnergies, dzięki wysokiej jakości produktów, został wybrany przez FIA na oficjalnego dostawcę biopaliwa Goodyear FIA European Truck Racing Championship na sezony 2021, 2022 i 2023. Pojazdy o mocy 1200 km i masie 5,3 t tankowane są zaawansowanym biopaliwem HVO100, wytwarzanym wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

Koncern TotalEnergies promował podczas wydarzenia wprowadzoną w tym roku supernowoczesną gamę olejów do pojazdów ciężarowych Rubia Optima. Pod względem parametrów technicznych i jakościowych to zupełnie nowy poziom na rynku, potwierdzony najnowszymi specyfikacjami: API: CK-4, ACEA: E8 i E11 jak również szeregiem najnowszych homologacji konstruktorów Mercedes-Benz, Volvo, Renault Trucks, Cummins, Scania i Man.

Tagi

Oleje  total 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2