strona główna Nowości rynkowe Oferta firmy Niterra poszerzona o kolejne zestaw świec
2023-07-06, ostatnia aktualizacja 2023-07-06 12:07

Oferta firmy Niterra poszerzona o kolejne zestaw świec

Niterra wprowadza na rynek dziewięć nowych świec zapłonowych z metalem szlachetnym

Niterra, NGK

Niterra wprowadza na rynek dziewięć nowych świec zapłonowych z metalem szlachetnym

Firma Niterra (wcześniej NGK Spark Plug), specjalizująca się w dziedzinie zapłonu i elektroniki pojazdowej, dodała kolejny zestaw świec zapłonowych z metali szlachetnych do asortymentu części przeznaczonych na rynek wtórny. Spośród tych dziewięciu nowych świec serii Laser Iridium, większość jest zgodna z tymi oferowanymi na rynku oryginalnych części Niterra, a przeznaczonymi na pierwszy montaż. Będzie je można użyć w dziesiątkach najpopularniejszych pojazdów dostępnych w Europie.

- Tych dziewięć nowych komponentów po raz kolejny dowodzi, że jesteśmy zaangażowani w zwiększanie potencjału sprzedaży na rynku wtórnym dla naszych klientów, a tym samym docieramy z naszymi najnowocześniejszymi świecami zapłonowymi do większej liczby najbardziej popularnych pojazdów - powiedział Frank Massia, Director Marketing Aftermarket EMEA at Niterra EMEA GmbH.

Świece oznaczone jako DILKAR7Q8, ILNFR9B7G, ILZKGR7B8G i DILZKAR7C11H uzupełniają bogatą ofertę firmy w zakresie świec z podwójnym metalem szlachetnym. Natomiast świeca oznaczona jako ILZKGR7B8G przeznaczona jest do szerokiej gamy pojazdów Stellantis, czwartego co do wielkości producenta samochodów na świecie pod względem sprzedaży. Należą do nich Opel/Vauxhall Astra L, Opel/Vauxhall Corsa F oraz kluczowe modele Peugeot 208 i 308. Z kolei świeca oznaczona jako ILNFR9B7G jest wykorzystywana w popularnej Astrze K, a świece DILZKAR7C11H i

DILKAR7Q8 są stosowane odpowiednio w modelach Hondy i Subaru.

Natomiast świeca oznaczona jako DF5B-8A jest świecą zapłonową z pojedynczym metalem szlachetnym do 2,5-litrowych modeli hybrydowych Toyoty i jej luksusowej marki Lexus, w tym popularnej Toyoty RAV 4.

W ofercie marki znalazły się świece z podwójnym metalem szlachetnym ILTR6M9G i ILZKBR8D7G. Pierwsza z nich stanowi rozwiązanie o wysokiej wydajności na rynku wtórnym dla 2,0-litrowych silników montowanych w średniej wielkości modelach Insignia Opla/Vauxhalla, podczas gdy druga dla modeli Stellantis (Peugeot 308 1.6 Hybrid 225 i DS4 1.6 PureTech 180).

Świeca SIZKBR8B8HG z podwójnym metalem szlachetnym, dodana do oferty zaledwie kilka tygodni temu, jest szeroko stosowana przez Stellantis, oraz w silniku o wysokich parametrach M BMW, w tym w kultowych samochodach sportowych M3 i M5.
27 czerwca 2023 r. Niterra wprowadziła na rynek ostatni produkt z tej serii - ILKFR7A8 - pierwszą na rynku świecę zapłonową z podwójnym metalem szlachetnym, która będzie stosowana w modelach Stellantis, takich jak wytrzymały Jeep Compass, Alfa Romeo Tonale i crossover Fiat 500X.

Wszystkie te świece zapłonowe należą do serii Laser Iridium, której sercem jest laserowo spawany stop irydu na elektrodzie środkowej oraz, w większości przypadków, platynowa płytka na elektrodzie masowej. Zapewnia to optymalną wydajność przez długi okres eksploatacji, w tym stabilną pracę na biegu jałowym, doskonałą ochronę przed zanieczyszczeniem, zmniejszone zużycie paliwa i niższą emisję.
Niektóre z nowych produktów figurują już w TecDoc, a pozostałe zostaną uwzględnione 9 sierpnia 2023 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.ngkntk.com.

Tagi

Świece  NGK  Niterra Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2