strona główna Nowości rynkowe Olej przekładniowy Castrol Transmax Dual Multivehicle
2023-07-14, ostatnia aktualizacja 2023-07-14 09:14

Olej przekładniowy Castrol Transmax Dual Multivehicle

Castol

Firma Castrol wprowadziła na rynek Transmax Dual Multivehicle – nowy, w pełni syntetyczny olej przekładniowy, przeznaczony specjalnie do przekładni dwusprzęgłowych (DCT/DSG) wyposażonych w mokre sprzęgła. Ten nowy środek smarny stworzono, aby zapewnić płynniejszą zmianę biegów w celu zwiększenia wydajności operacyjnej, a także maksymalizacji żywotności komponentów DCT i DSG.

Transmax Dual Multivehicle nadaje się do stosowania w ponad 90% przekładni z mokrym sprzęgłem z  europejskiego parku samochodowego, w tym w większości sześcio- i siedmiobiegowych mokrych przekładni DCT i DSG stosowanych w samochodach osobowych marek:  Ford, VW Group, Nissan, BMW i Mercedes-Benz. Rozwiązanie w postaci jednego produktu pomaga uprościć proces wyboru i zamawiania produktów w serwisach jednej i wielu marek.

Nowoczesna automatyczna skrzynia biegów może składać się nawet z 1000 części, a podczas typowej jazdy po mieście biegi zmienia się nawet do 88 000 razy w roku. Przy takich warunkach skrzynie biegów pracują ciężej, powodując zwiększone drgania,  problemy z przełączaniem biegów i możliwe uszkodzenia komponentów. Nowy olej przekładniowy Transmax Dual Multivehicle z technologią Smooth Drive TechnologyTM zawiera aktywne molekuły, które automatycznie dostosowują poziom tarcia do zmieniających się obciążeń i prędkości. Dzięki temu w każdym momencie przekładnia pracuje przy zachowaniu odpowiedniego poziomu tarcia pomiędzy komponentami, co zapewnia najwyższą ochronę i płynniejszą jazdę przez dłuższy czas.

Osiągnięcie płynnej zmiany biegów, dłuższej żywotności komponentów i zwiększonej wydajności operacyjnej zostało potwierdzone w wyniku szeroko zakrojonych analiz przeprowadzonych przez ekspertów technologicznych Castrol. Testy porównawcze Transmax Dual Multivehicle z innym olejem wykazały, że nowy produkt zapewniał płynną zmianę biegów przez ponad dwa razy dłuższy czas, działając wydajnie nawet przez 17 000 cykli. Łożyska przekładni wykazywały o 80% mniejsze zużycie, przy mniejszym o 50% wzroście lepkości oleju wywołanego utlenianiem.

Castrol Transmax Dual Multivehicle dołącza do rosnącego asortymentu produktów Castrol Transmax obejmującego płyny Transmax ATF, DUAL i CVT do automatycznych skrzyń biegów. Transmax Manual zapewnia również pięciokrotnie łatwiejszą zmianę biegów w  ręcznych skrzyniach biegów podczas pracy w niskich temperaturach.

Tagi

Olej  Castrol 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2