strona główna Nowości rynkowe Klocki hamulcowe Brembo Prime do pojazdów użytkowych
2023-07-25, ostatnia aktualizacja 2023-07-25 15:28

Klocki hamulcowe Brembo Prime do pojazdów użytkowych

Brembo

Brembo ogłasza wprowadzenie na rynek nowych klocków przeznaczonych do ciężkich pojazdów użytkowych. Inżynierowie i technicy firmy z wieloletnim doświadczeniem w dostarczaniu części do pojazdów użytkowych na pierwszy montaż zaprojektowali pełną gamę klocków dla tego segmentu. Nowy asortyment Brembo składa się z ponad 60 referencji, pokrywających 95% europejskiej floty tego typu pojazdów.

Klocki hamulcowe, wykonane z ponad 30 różnych komponentów, zostały opracowane i zaprojektowane do wszystkich typów pojazdów ciężkich, takich jak ciężarówki, autobusy, przyczepy i naczepy, oraz do specyficznych zastosowań. Dzięki specjalnej powłoce produkty Brembo Prime gwarantują 100% skuteczności hamowania bez efektu tzw. fadingu, jak również skrócenie drogi hamowania w okresie docierania. Klocki Brembo są dostarczane w zestawie ze wszystkimi akcesoriami do szybkiego, kompletnego i bezpiecznego serwisu układu hamulcowego pojazdu

Wybrane klocki Brembo posiadają technologię ProTecS® firmy Knorr-Bremse, składającą się z płytki nośnej okładziny klocka i sprężyny, połączonych przyspawanym zaciskiem mocującym. Rozwiązanie to umożliwia optymalne działanie klocka hamulcowego poprzez pełne wykorzystanie elastyczności sprężyny i zwiększa jego trwałość w niekorzystnych i trudnych warunkach. Klocek szybciej powraca do pozycji wyjściowej po kontakcie z tarczą hamulcową, co zmniejsza jego zużycie po zwolnieniu hamulca.

Technologia gwarantuje solidne połączenie sprężyny z klockiem hamulcowym i eliminuje jej ryzykowne, wielokrotne użycie. Wykorzystując 18 różnych materiałów ciernych, klocki hamulcowe zapewniają kierowcom bezpieczne i skuteczne hamowania już od momentu montażu. Części są przeznaczone do szybkiej i sprawnej wymiany, a także zostały zaprojektowane do optymalnego wykorzystania z tarczami Brembo.

Dotychczas wprowadzono na rynek 14 z 19 klocków z technologią ProTecS®, a pozostałe zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

Tagi

Brembo 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2