strona główna Wyposażenie Jak wygodnie i efektywnie zarządzać warsztatem?
2023-08-18, ostatnia aktualizacja 2023-08-18 13:47

Jak wygodnie i efektywnie zarządzać warsztatem?

Program eSOWA jest bezpośrednio połączony z Inter Cars e-Catalog

Fot. Inter Cars

Program eSOWA jest bezpośrednio połączony z Inter Cars e-Catalog

Zarządzanie firmą, tak jak każda praca, wymaga odpowiednich instrumentów. Niezbędnym narzędziem w przypadku kierowania warsztatem samochodowym jest dedykowany temu obszarowi kompleksowy program komputerowy.

Jedną z najważniejszych rzeczy na drodze do sukcesu jest umiejętność odpowiedniego zarządzania czasem pracy. Dobra organizacja i planowanie działań pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie każdego roboczego dnia i umiejętności pracowników warsztatu. Dzięki temu w serwisie można wykonać większą liczbę zleceń bez zwiększania liczby roboczogodzin, a co za tym idzie - zyskać szansę na zwiększenie przychodów firmy.

Efektywność na najwyższym poziomie
By serwis działał płynnie, w skutecznej organizacji pomagają specjalistyczne programy komputerowe, ułatwiające zarządzanie warsztatem. Wykorzystując specjalne aplikacje właściciele oraz kierownicy serwisów mogą zdecydowanie sprawniej organizować całą logistykę warsztatu, m.in. zarządzać czasem pracy mechaników oraz zadaniami wykonywanymi na poszczególnych stanowiskach.

Odpowiednie oprogramowanie pozwala uniknąć niepotrzebnych przestojów, a także sprawniej administrować wszelkimi żmudnymi formalnościami związanymi z prowadzeniem firmy, np. wystawiać faktury lub administrować danymi klienta.

Prawdopodobnie najlepszym tego typu rozwiązaniem jest program eSOWA, który w sposób kompleksowy podchodzi do tematu zarządzania warsztatem. Jego funkcje obejmują m.in.: monitorowanie czasu spędzonego przy danym zleceniu, kompleksowe zarządzanie zleceniami, udział procentowy czasu danego pracownika czy zakres obowiązków, które wykonał. Dzięki temu można efektywnie wykorzystać umiejętności mechaników, bardziej racjonalnie podejmować decyzje co do wsparcia rozwoju ich umiejętności oraz zwiększyć rentowność poszczególnych usług.

Oszczędność czasu i dostęp do wyszukiwarki części zamiennych
Program eSOWA jest bezpośrednio połączony z programem do wyszukiwania i zamawiania części Inter Cars e-Catalog. W rezultacie pozwala to oszczędzić czas, dzięki możliwości zamawiania części bezpośrednio z poziomu zlecenia lub oferty, bez potrzeby przepisywania pozycji do wirtualnego koszyka. Program eSOWA zapewnia także dostęp do wszystkich rodzajów, marek i modeli pojazdów. Dzięki temu można ograniczyć liczbę reklamacji i pomyłek podczas składania zamówień w serwisie.

Regularność to podstawa sukcesu
Tworząc zlecenia za pomocą oprogramowania eSOWA, można zweryfikować oraz zautomatyzować komunikaty trafiające do klienta w sprawie przeglądów okresowych pojazdu lub badań technicznych. Zapisana historia napraw danego pojazdu, dostępna w każdej chwili, pozwoli na szybką i prostą weryfikację informacji dotyczących przeszłych napraw użytkownika konkretnego pojazdu.

Porządek w dużym i małym biznesie
Program eSOWA jest opracowany tak, by odpowiedzieć na indywidualne potrzeby różnych firm z sektora warsztatowego i motoryzacyjnego. Może być on używany w małych, jak i dużych firmach, ponieważ posiada możliwość uporządkowania kartotek części z wielu magazynów oraz pozwala na tworzenie kartotek własnych produktów. Co więcej, w praktyce może on być podpięty do więcej niż jednej działalności.

Jak wdrożyć program eSOWA w swoim warsztacie?
Każda firma przy zakupie programu eSOWA zyskuje możliwość umówienia się ze specjalistami. Nie tylko przyjadą oni do serwisu, aby zainstalować program, ale też przekażą wiedzę niezbędną do jego użytkowania. Posiadacz programu może też zyskać dostęp do infolinii technicznej, dzięki której uzyska pomoc w przypadku jakichkolwiek dalszych wątpliwości bądź ewentualnych problemów. Pierwsze kroki z aplikacją można również wykonać, korzystając z kursu interaktywnego lub szkolenia online.

Sprawdź program eSowa za darmo!
Już dzisiaj możesz zacząć korzystać z pełnej wersji programu eSOWA za darmo. Wystarczy, że wypełnisz formularz na stronie e-sowa.com, dzięki któremu uzyskasz dostęp do 30-dniowego okresu próbnego aplikacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub porozmawiać o możliwościach programu, zadzwoń na infolinię pod numer 22 714 14 19 lub napisz na adres [email protected].

Tagi

Inter Cars  eSOWA  

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2