strona główna Nowości rynkowe Zestaw do renowacji reflektorów marki Philips
2023-08-09, ostatnia aktualizacja 2023-08-09 14:05

Zestaw do renowacji reflektorów marki Philips

Zestaw do renowacji reflektorów HRK00XM marki Philips obejmuje wszystkie niezbędne środki chemiczne, materiały ścierne, flanele oraz jednorazowe rękawiczki ochronne

Philips

Zestaw do renowacji reflektorów HRK00XM marki Philips obejmuje wszystkie niezbędne środki chemiczne, materiały ścierne, flanele oraz jednorazowe rękawiczki ochronne

Problem zmatowiałych reflektorów pojawił się, gdy przy ich produkcji szkło zastąpiono poliwęglanem. Można jednak łatwo i skutecznie przywrócić im dawną przejrzystość posługując się specjalnym zestawem oferowanym przez markę Philips. Cała operacja zajmuje od jednej do dwóch godzin, oczywiście w zależności od umiejętności i zapału wykonawcy tej czynności.

W lecie mało kto zastanawia się nad jakością oświetlenia w swoim samochodzie. To jednak doskonały okres do tego, aby przygotować lampy na jesień i zimę, zwłaszcza jeśli ktoś lubi majsterkować. Zestaw Philips Restoration Kit umożliwia szybkie i łatwe odnowienie zmatowiałych reflektorów bez użycia elektronarzędzi.

Przed rozpoczęciem pracy należy umyć i osuszyć samochód. Konieczne jest także osłonięcie lakieru wokół reflektora (najwygodniej okleić go taśmami malarskimi). Równie dobrze można oczywiście zdemontować reflektor i wykonać cały zabieg np. na stole warsztatowym. Ta druga opcja zalecana jest jednak tylko w tych samochodach, w których demontaż reflektora nie sprawia żadnych trudności (np. w modelu Ford Focus II należy w tym celu jedynie zdjąć blokady reflektora i rozłączyć wtyczki).

Pracę z reflektorem rozpoczynamy od odtłuszczenia zmatowiałej powierzchni. Kolejnym etapem jest przepolerowanie go papierem ściernym o gradacji 600. Dla lepszej skuteczności pracy poliwęglan należy co jakiś czas spryskiwać wodą. W następnej kolejności należy zmieniać papier ścierny na inny o delikatniejszej gradacji. Kolejno będą to papiery „1500”, a na później „2000”. Są one dołączone do zestawu.

Po zakończeniu polerowania należy dokładnie spłukać powierzchnię, a następnie osuszyć ją i jeszcze raz odtłuścić. Pracę kończy naniesienie specjalnego środka przywracającego pełną przejrzystość reflektora i jego naturalny blask.

Tagi

Philips Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2