strona główna Aktualności Samochód solarny Infinite pokryty lakierami Cromax
2023-08-18, ostatnia aktualizacja 2023-08-18 12:31

Samochód solarny Infinite pokryty lakierami Cromax

 Samochód został polakierowany przy użyciu produktów Cromax

Fot. Axalta

Samochód został polakierowany przy użyciu produktów Cromax

Infinite, samochód zasilany energią słoneczną, zaprojektowany i skonstruowany przez zespół Innoptus Solar Team złożony ze studentów inżynierii z belgijskiego Uniwersytetu Katolickiego w Leuven – został oficjalnie zaprezentowany 14 lipca 2023 r.

Pojazd, polakierowany w Centrum Szkoleniowym Axalta Refinish Academy w Mechelen, w Belgii, weźmie udział w wyścigu Bridgestone World Solar Challenge w Australii, w kategorii Challenger Class. Zawody odbędą się w dniach 22 - 29 października 2023 r. Będą to pierwsze wyścigi World Solar Challenge od 2019 r.

Samochód został polakierowany przy użyciu produktów Cromax® – marki lakierów renowacyjnych klasy premium firmy Axalta. Innowacyjny system Ultra Performance Energy wykorzystuje rewolucyjną i opatentowaną przez Axalta technologię  Fast Cure Low Energy. Technologia ta znacznie zmniejsza zużycie energii w kabinie lakierniczej, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość naprawy. To jedyny system lakierniczy, który pozwala na suszenie w niższych temperaturach lub na powietrzu w temperaturze 20°C. Członkowie zespołu Innoptus Solar Team współpracowali z doradcami technicznymi Axalta, wykonując zadania przygotowawcze, takie jak szlifowanie, maskowanie czy oczyszczanie podłoża, a także prawidłowe umieszczenie wszystkich logo.

Istotne znaczenie ma masa pojazdu, powłoka lakiernicza nie jest tu wyjątkiem. Im mniej użytych produktów lakierniczych, tym lżejszy samochód, a co za tym idzie łatwiej może osiągnąć swój pełny potencjał prędkości. Barwy Infinite to kolory głównego sponsora, firmy Innoptus – biały, granatowy, jasnoniebieski i zielony. Na samochodzie można zobaczyć złożony wzór składający się z linii i przejść kolorów – od ciemnego do jasnoniebieskiego. Znaki logo na nosie pojazdu zostały wykonane aerografem, a do pozostałych wykorzystano kalkomanie i naklejki. Trzy warstwy lakieru bezbarwnego z pigmentem Xyrallic stworzyły idealnie gładkie, aerodynamiczne i lśniące wykończenie.

Tagi

Cromax  Axalta 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2