strona główna Nowości rynkowe Technologia blow-by firmy UFI Filters
2023-09-27, ostatnia aktualizacja 2023-09-27 14:21

Technologia blow-by firmy UFI Filters

Fot. UFI

Specjalizująca się w dziedzinie filtracji i zarządzania termicznego, a także technologii filtracji wodoru firma UFI Filters zaprojektowała i produkuje filtr blow-by do nowych silników Cursor 16 TST (twin-stage-turbine), 6-cylindrowego silnika FPT stosowanego w pojazdach terenowych z napędem na cztery koła.

Nowy silnik najwyższej klasy gwarantuje wyjątkową wydajność w najbardziej wymagających warunkach. Charakteryzuje się on praktyczną kompaktowością i korzystnym stosunkiem masy do mocy, a także zapewnia niskie koszty eksploatacji, wysoką wydajność i wyjątkową produktywność.

Przyczynia się do tego również technologia filtracji blow-by UFI Filters, która ma za zadanie filtrowanie i odzyskiwanie oleju z oparów wytwarzanych w komorze spalania. Filtr pełni również kluczową rolę w ograniczaniu emisji zanieczyszczeń z wału korbowego, zapobiegając przedostawaniu się do atmosfery m.in. dwutlenku węgla, tlenku azotu i drobnego pyłu.

Filtr blow-by zaprojektowany przez UFI Filters do silnika Cursor 16 TST jest filtrem typu obrotowego i samoczyszczącego, który zapewnia wydajność przekraczającą 90%. Składa się on z wielowarstwowego materiału filtracyjnego z włókien syntetycznych (FormulaUFI.Micron) i metalowej siatki, co gwarantuje pełną funkcjonalność przez długi okres czasu.

www.ufifilters.com

Tagi

Filtr  UFI Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2