strona główna Aktualności Pierwsze spotkanie Akademii Młodego Mechanika
2023-10-20, ostatnia aktualizacja 2023-10-20 08:53

Pierwsze spotkanie Akademii Młodego Mechanika

Mistrzostwa Mechaników

17 października w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku odbyło się spotkanie w ramach Akademii Młodego Mechanika. Kilkuset uczniów szkół technicznych poznawało tajniki instalacji LPG oraz miało okazję porozmawiać z „gwiazdam” i świata motoryzacji.

Akademia to integralna część Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, którego finał rozgrywany jest podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show. Jest on skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych kształcących w kierunkach technicznych związanych z motoryzacją, a jego celem jest rozwój talentów, pasji i umiejętności młodych ludzi, zgodnie z realiami, aktualnymi trendami i potrzebami rynku motoryzacyjnego. Od tego roku Strategicznym Partnerem Mistrzostw jest białostocka firma AC SA, producent samochodowych instalacji gazowych marki STAG.

Pierwsze spotkanie Akademii miało charakter szkoleniowo-integracyjny. Uczniowie zmierzyli się z praktycznymi zadaniami związanymi z montażem instalacji LPG w samochodzie, ale mieli także możliwość spotkać się ze znanymi osobistościami ze świata motoryzacji. Wśród gości znalazł się Kuba Przygoński – kierowca rajdowy, członek zespołu Orlen Team, który w 2019 roku zajął 4. miejsce w prestiżowym Rajdzie Dakar. Z młodymi adeptami motoryzacji spotkał się także Grzegorz Duda, mechanik z powołania i wykształcenia, czternastokrotny mistrz Polski w wyścigach i rajdach samochodowych – promotor zawodu mechanika oraz ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Dotychczas odbyło się trzynaście edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Organizatorami imprezy są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. W najbliższej edycji zawodów młodzi pasjonaci motoryzacji będą mogli poszerzać swoją wiedzę i walczyć o nagrody w nowej kategorii ­ – Młody Instalator LPG, której partnerem jest AC SA, właściciel marki STAG.

– Poprzez udział w Mistrzostwach i Akademii chcemy wspierać rozwój młodych talentów w dziedzinie montażu instalacji LPG, a co za tym idzie – kształcić nowe pokolenie montażystów dla całej naszej branży – podkreśla Paweł Baraniuk, wiceprezes AC SA ds. handlu i rozwoju.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2