strona główna Mechatronika Czujniki tlenków azotu poszerzają ofertę Delphi
2023-12-06, ostatnia aktualizacja 2023-12-06 11:20

Czujniki tlenków azotu poszerzają ofertę Delphi

Jedna z najbogatszych gam różnych typów czujników w Europie jest w ofercie Delphi

Delphi

Jedna z najbogatszych gam różnych typów czujników w Europie jest w ofercie Delphi

Czujniki tlenków azotu (NOx) poszerzyły ofertę firmy Delphi, a 36 nowych produktów ma zastosowanie w 70 milionach pojazdów osobowych i użytkowych w Europie. Praca z czujnikami NOx jest wspierana przez narzędzia diagnostyczne oraz materiały szkoleniowe, w tym artykuły i filmy instruktażowe.

Dostępne są w ramach katalogu części zamiennych, a mierzą ilość tlenku azotu w spalinach. NOx to gaz cieplarniany, a czujniki pomagają monitorować poziom zanieczyszczeń oraz zapewniać zgodność z obecnymi i przyszłymi normami dotyczącymi poziomu emisji spalin.

Nowe części będą dostępne na rynku europejskim, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W Europie czujniki mają mieć zastosowanie w ponad 70 mln pojazdów. Ich różne rodzaje będą działać w samochodach osobowych takich marek jak Mercedes-Benz, Peugeot, Opel, Skoda, BMW, Renault i Volkswagen. Nowa gama obejmuje również czujniki do samochodów użytkowych, w tym m.in. pojazdów ciężarowych DAF, MAN i Scania.

- Nieustannie staramy się rozwijać i wzbogacać ofertę czujników. Dlatego mając na uwadze przede wszystkim przepisy dotyczące poziomu emisji spalin we współcześnie produkowanych pojazdach, czujniki NOx to kluczowy produkt, który idealnie pasuje do naszego portfolio - wyjaśnia dlaczego poszerzenie portfolio Delphi o te komponenty jest tak istotne - wiceprezes i dyrektor generalny Aftermarket na region EMEA Juan Thomaz.

Standardy dotyczące czujników Nox
W świetle przepisów dotyczących poziomu emisji spalin czujniki tlenków azotu stanowią bardzo ważny element, który dzięki wykorzystaniu zjawisk elektrochemicznych mierzy zawartość NOx w spalinach. Czujniki te przekazują dane pomiarowe do centralnej jednostki sterującej pojazdu (modułu ECU), która może następnie dostosować skład mieszanki paliwa i powietrza oraz inne parametry, aby zwiększyć wydajność i ograniczyć emisję spalin. Gromadzenie danych o NOx, monitorowanie i regulacja to istotne kroki w procesie zapewnienia zgodności pojazdu z przepisami dotyczącymi poziomu emisji spalin.

Czujniki NOx Delphi przechodzą szeroko zakrojone testy i spełniają wymogi norm ISO 9001 i IATF 16949. Części zamienne są opracowywane zgodnie z protokołami wyposażenia oryginalnego i testowane zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i w testach drogowych, co pozwala zweryfikować ich pełną funkcjonalność i jakość.

Komponenty NOx nie są pierwszymi produktami w portfolio czujników Delphi. Firma oferuje już czujniki do układów zapobiegających blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) i filtrów cząstek stałych (DPF), a także czujniki temperatury spalin (EGTS), przepływomierze powietrza (MAF), czujniki ciśnienia bezwzględnego w kolektorze dolotowym (MAP), czujniki położenia wałka rozrządu i wału korbowego oraz wiele innych. Oferta Delphi obejmuje jedną z najbogatszych gam różnych typów czujników w Europie.

Narzędzia diagnostyczne i materiały  szkoleniowe online
Oferta części zamiennych Delphi, w tym czujników, idzie w parze z narzędziami diagnostycznymi firmy i jej programami szkoleniowymi dostępnymi online. Na przykład narzędzie diagnostyczne BlueTech ma 3,5 tys. funkcji związanych z czujnikami NOx, obejmujących najpopularniejsze europejskie marki. W Delphi Academy, czyli programie szkoleniowym Delphi online, dostępna jest seria filmów i treści, w których zaprezentowano instrukcje krok po kroku i pomoce wizualne dotyczące wymiany czujnika NOx.

- Dzięki wprowadzeniu czujników NOx na rynek i zaoferowaniu całościowego rozwiązania obejmującego wsparcie szkoleniowe i diagnostyczne możemy zapewnić warsztatom kompleksowy program, który pozwoli im na obsługę pojazdów użytkowanych obecnie i przygotować się na przyszłość - dodaje Juan Thomaz.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2