strona główna Nowości rynkowe Marka Neolux wprowadza kompaktowe zamienniki LED dla żarówek H7/H18 oraz H4
2024-02-12, ostatnia aktualizacja 2024-02-12 14:16

Marka Neolux wprowadza kompaktowe zamienniki LED dla żarówek H7/H18 oraz H4

Fot. Osram

Retrofity LED na tradycyjnym trzonku cieszą się coraz większą popularnością wśród kierowców. Możliwość montażu 1:1, bez adapterów czy dodatkowych elementów czyni je uniwersalnym rozwiązaniem do większości klasycznych, halogenowych reflektorów. Widząc duże zapotrzebowanie na tego typu produkty na rynku, firma Osram – równolegle do swojej głównej oferty – zdecydowała się wprowadzić takie zamienniki także w marce Neolux.

Retrofity LED to proste rozwiązania do modernizacji oświetlenia reflektorów samochodowych, które zapewniają stylowy wygląd i znakomitą jasność. Ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga dodatkowych narzędzi, a wszystko odbywa się identycznie, jak w przypadku montażu klasycznych żarówek – z wykorzystaniem uniwersalnego pierścienia mocującego umożliwiającego obrót o 90°.

Retrofity Neolux charakteryzują się wysoką trwałością i mają stabilne parametry świetlne. Świecą chłodno białym światłem o temperaturze barwowej do 6500 K. Jednorodna dystrybucja światła sprawia, że nie ma efektu olśnienia, a wysoka jasność zapewnia lepszą widoczność. Ponadto retrofity LED zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki.

Trzeba jednak pamiętać, że podobnie jak inne retrofity LED, również produkty marki Neolux nie mają homologacji niezbędnej do stosowania ich w oświetleniu zewnętrznym w pojazdach poruszających się po drogach publicznych. Nie ma natomiast przeszkód, by korzystać z nich w pojazdach off-road.

 • 2024-02-17 13:03

  No tak

  Mauciek

  A potem jeden drugiego oslepia tymi niehomologowanymi retrofitami, ale to jest oczywiscie poza ruchem ulicznym wiec nikomu nie przeszkadza, gdy mija rzad aut jadacych wieczorowa pora lub nocą polniakiem przy np 100km/h.

  skomentuj

 • 2024-02-17 15:29

  Nieledy

  Mik

  Tradycyjne oślepiają bardziej jak jeden z drugim jeżdżą ze źle ustawionymi lampami. Ale to jeszcze można jakoś przeżyć, gorzej jak ktoś jedzie bez jednego światła i w pełnej ciemności nie wiadomo czy nadjeżdża motocykl czy jednak auto. Niewiele trzeba na czołówkę.

  skomentujWasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2