strona główna Nowości rynkowe Niterra rozszerza ofertę zaworów EGR o 53 nowe referencje
2024-03-05, ostatnia aktualizacja 2024-03-05 14:12

Niterra rozszerza ofertę zaworów EGR o 53 nowe referencje

Niterra

Niterra, specjalista w dziedzinie zapłonu i elektroniki samochodowej, wprowadza do swojej oferty nowe zawory EGR marki NTK Vehicle Electronics. Nowe referencje pokryją dodatkowy park samochodowy o liczbie około 25 milionów pojazdów, co pozwoli na rozszerzenie pokrycia parku samochodowego do ponad 110 milionów pojazdów w regionie EMEA. Nowe zawory EGR zwiększą liczbę dotychczasowej oferty tych produktów w katalogu Nittera o 50%. Pięć referencji wyposażonych zostało w specjalną jednostkę chłodzącą i obecnie w ofercie firmy będzie łącznie siedem takich rozwiązań. W katalogu NTK oznaczone są one literą C.

Zaostrzające się przepisy Unii Europejskiej dotyczące ograniczenia emisji i dążenie do zapewnienia czystszych silników spalinowych są zgodne z celami strategicznymi firmy Nittera, którymi jest udoskonalenie oferty zaworów EGR oraz zapewnienie większej liczby części i ich dostępności w regionie EMEA.

Nowe zawory EGR obejmą rozwiązania oferowane przez kilku producentów samochodów azjatyckich, których obecnie brakuje w ofercie produktowej na rynku, takich marek jak: Hyundai, Kia, Mazda, Daihatsu i Suzuki, oraz EGE5-D064 dla popularnych modeli Volvo (w tym C30, S40, V40 i XC60).

Zgodnie z planami, do 2025 roku liczba zaworów EGR w ofercie firmy Nitterra wynosić będzie 153 referencje, które pokryją zapotrzebowanie 121 milionów samochodów w regionie EMEA. Surowe standardy jakości Niterra oznaczają, że nowe zawory przechodzą testy przeprowadzane w ekstremalnych warunkach, co pozwala spełnić najbardziej restrykcyjne normy EC Euro i zapewnić optymalną wydajność emisji, zgodnie z ich odpowiednikami rynku OE.

Zawory EGR zostały po raz pierwszy użyte w Europie w latach 90. XX wieku w celu spełnienia norm emisji Euro 1. Odgrywają one kluczową rolę w dążeniu do czystszych silników spalinowych i działają poprzez recyrkulację gazów spalinowych do kolektora dolotowego, aby zmniejszyć ilość emitowanych podczas procesu spalania tlenków azotu (NOx).

Siedem spośród nowych zaworów EGR przeznaczonych na rynek wtórny jest już dostępnych w sprzedaży od połowy stycznia 2024 roku. Pozostałe 46 pojawi się w ofercie Nittery do końca marca. Nowe zawory będą dostarczane z akcesoriami typu OE, takimi jak uszczelki i/lub O-ringi.

Tagi

Niterra  NTK  EGR   


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2