strona główna Aktualności Technologie wodorowe Toyoty dekarbonizują przemysł
2024-03-22, ostatnia aktualizacja 2024-03-22 09:59

Technologie wodorowe Toyoty dekarbonizują przemysł

Toyota

Toyota rozpoczęła w Australii produkcję wodorowego generatora prądu EODev GEH2® do zastosowań przemysłowych. Jest to już drugi na świecie zakład wytwarzający to urządzenie. Dzięki inwestycji o wartości 3,27 miliona dolarów Toyota wprowadza na rynek bezemisyjny generator prądu, który przyspieszy dekarbonizację gospodarki w Australii i Nowej Zelandii.

Nowa linia produkcyjna powstała w fabryce Toyoty w mieście Altona, gdzie zlokalizowana jest także pierwsza stacja tankowania wodoru w stanie Victoria. W ciągu najbliższych trzech lat powstanie 100 egzemplarzy EODev GEH2®, a seria 28 generatorów trafi do klientów jeszcze w tym roku.

Pierwszy generator z australijskiej fabryki został zamówiony przez firmę Thiess, jednego z największych australijskich dostawców usług dla górnictwa, w ramach strategii dekarbonizacji przemysłu wydobywczego. Toyota kieruje swoją ofertę głównie do klientów z sektora budowlanego i górnictwa oraz do organizatorów imprez masowych. Bezemisyjny generator będzie także służyć jako źródło awaryjnego zasilania dla szpitali, biurowców i innych budynków.

Wodorowy generator prądu GEH2® o mocy 110 kVA został wyposażony w modułowy zestaw ogniw paliwowych drugiej generacji, opracowanych dla Toyoty Mirai. Produkuje prąd w reakcji wodoru i tlenu bez emisji CO2, NOx, cząstek stałych czy innych szkodliwych substancji. Jedynym produktem ubocznym jego pracy jest para wodna.

Tagi

Toyota 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2