strona główna Wydarzenia XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników
2024-04-10, ostatnia aktualizacja 2024-04-10 11:18

Finałowa rywalizacja

XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Podczas Mistrzostw można było spotkać wiele znanych i lubianych osób, m. in. Grzegorza Dudę - Ambasadora Akademii Młodego Mechanika

Fot.: Archiwum, ORLEN OIL, VARTA, Zf Aftermarket

Podczas Mistrzostw można było spotkać wiele znanych i lubianych osób, m. in. Grzegorza Dudę - Ambasadora Akademii Młodego Mechanika

Organizatorami Mistrzostw są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Finał odbywał się przez trzy dni podczas targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show.

- W tegorocznej edycji mieliśmy aż dziewięć kategorii, to o dwie więcej niż w ubiegłym roku. Liczba uczestników w półfinałach sięgnęła imponującej liczby około 12 500 osób, co przerosło nasze oczekiwania. Zaangażowanie wszystkich partnerów jest nieocenione, a energia i entuzjazm panujące na wydarzeniu są niesamowite. Nie zamierzamy się zatrzymywać, mamy aspirację na więcej i dążymy do podnoszenia poprzeczki dla naszej branży
– podsumował Mistrzostwa Adrian Dekowski, ich organizator i pomysłodawca.

Rywalizacja podczas pierwszego dnia (4 kwietnia) rozegrała się w trzech kategoriach: Młody Mechanik, Elektromobilni oraz Młody Instalator LPG. Młodzi adepci mechaniki mieli okazję nie tylko do rywalizacji, ale również do doskonalenia swoich umiejętności przy wsparciu profesjonalistów. Firma ORLEN OIL, Partner Strategiczny Mistrzostw, przygotowała specjalne konkurencje dla uczestników każdej kategorii związane z tematyką płynów oraz olejów, gdzie uczestnicy mogli wykazać się wiedzą teoretyczną. Dodatkowym atutem był egzamin przeprowadzony przez ambasadora ORLEN OIL, Kubę Przygońskiego, i jego zespół, który stanowił niezwykłą szansę dla młodych mechaników. Kuba, nie tylko oceniał umiejętności uczestników, ale również przygotował dla najlepszego z nich specjalną nagrodę. Tygodniowy wyjazd na DRIFT MASTERS Polska z zespołem Kuby oraz możliwość poznania specyfiki pracy mechanika w zespole rajdowym wywalczył Karol Konieczny z Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu.

Laureaci Mistrzostw Mechaników 2024 w kategoriach:


Młody Mechanik
Miejsce I: Bartosz Lipiński i Stanisław Sierzęga (Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie)
Miejsce II: Filip Lebioda i Jakub Pasikowski (Gostynińskie Centrum Edukacyjne)
Miejsce III: Dawid Fiedor i Krzysztof Kowalik (Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu)

Elektromobilni
Miejsce I: Hubert Kania i Tymek Dąbrowa (Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie)
Miejsce II: Michał Uliczka i Maksymilian Tront (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu)
Miejsce III: Józef Broś i Radosław Widomski (Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie)

Młody Instalator LPG
Miejsce I: Paweł Panak i Szymon Przybylski (Zespół Szkół Samochodowych im. Gen. Józefa Bema w Toruniu)
Miejsce II: Filip Butkiewicz i Sebastian Bulwin (Zespół Szkół Mechanicznych im. Świętego Józefa w Białymstoku)
Miejsce III: Karol Trzebniak i Franciszek Blokowski (Zespół Szkół Samochodowych im. Gen. Józefa Bema w Toruniu)

W drugim dniu (5 kwietnia) uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach o tytuł najlepszego Młodego Mechanika Pojazdów Ciężarowych, Maszyn Rolniczych i Młodego Lakiernika. Zmagania były intensywne i pełne emocji, a finaliści musieli pokazać swoje umiejętności w praktyce oraz wiedzę teoretyczną, by zdobyć tytuł najlepszego w swojej dziedzinie. Ostateczne wyniki konkursu były niezwykle wyrównane, co świadczyło o wysokim poziomie zaangażowania i profesjonalizmu wszystkich uczestników.

Firma ORLEN OIL ponownie zaangażowała się w edukację młodych adeptów, organizując konkurencje, w których uczestnicy mogli zgłębiać tematykę płynów i olejów. W tej edycji przygotowali tablice edukacyjne, które zawierają kompleksowe informacje w zakresie środków smarnych, a każda ze szkół biorących udział w Finałach otrzymała zestaw tablic edukacyjnych.

Tego dnia gościem specjalnym był ambasador ORLEN OIL - Miko Marczyk, najmłodszy w historii Mistrz Polski w rajdach samochodowych. Nie tylko dopingował młodych mechaników, ale także przygotował dla nich specjalną konkurencję - uczestnicy mogli zmierzyć się z nim na symulatorach rajdowych i spróbować pobić jego rekord przejazdu. Uczestnik z najkrótszym czasem otrzymał nagrodę specjalną (co-drive z Miko Marczykiem i bilety na ORLEN 80. Rajd Polski WRC 2024), a był nim Fabian Weber z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu.

Laureaci Mistrzostw Mechaników 2024 w kategoriach:

Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
Miejsce I: Maksymilian Kwiecień i Oliwier Berny (Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie)
Miejsce II: Kamil Binias i Zbyszko Kostrzewski (Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu)
Miejsce III: Rafał Nowak i Konrad Świątek (Technikum Komunikacyjne nr 25 w Zespole Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie)

Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
Miejsce I: Jakub Netter i Konrad Fagasik (Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance)
Miejsce II: Michał Sadowski i Bernard Skupień (Zespół Szkół Mechanicznych im. Świętego Józefa w Białymstoku)
Miejsce III: Wojciech Słodzinka i Adam Pijanowski (Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance)

Młody Lakiernik
Miejsce I: Brajan Buda i Mateusz Kłosowicz (Zespół Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Poznaniu)
Miejsce II: Natalia Pawłowska i Sebastian Wierzbowski (Zespół Szkół Samochodowych im. Gen. Józefa Bema w Toruniu)
Miejsce III: Adrian Marut i Fabian Weber (Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu)

W trzecim i ostatnim dniu (6 kwietnia) rywalizacja toczyła się w kategoriach: Mechanik Zawodowy, Młody Mechanik Motocyklowy oraz Młody Detailer. Dla uczestników była to okazja do zdobycia nowych umiejętności i poszerzenia wiedzy zawodowej. Cieszyła także obecność wybitnych sportowców współpracujących z ORLEN OIL - Partnera Strategicznego Mistrzostw. Kajetan Kajetanowicz, dwukrotny Rajdowy Wicemistrz Świata WRC 2 i WRC 3, Rajdowy Mistrz Świata WRC2 Challenger, przygotował dla kategorii Mechanik Zawodowy specjalną konkurencję zręcznościową. Polegała ona na zapalaniu jak największej liczby lampek refleksyjnych w odpowiednim czasie na specjalnym urządzeniu, na którym sam na co dzień trenuje przed zawodami. Natomiast Mateusz Cierniak, dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów na żużlu, przygotował praktyczną konkurencję dla kategorii Młody Mechanik Motocyklowy, a do najlepszego zespołu, który wykazał się szczególnymi zdolnościami trafiła specjalna nagroda, a otrzymali ją Kamil Kozak i Krystian Wnuk z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach.

Laureaci Mistrzostw Mechaników 2024 w kategoriach:

Zawodowy Mechanik
Miejsce I: Daniel Koć (Jabłonna Lacka)
Miejsce II: Konrad Ryngwelski (Rychnowy)
Miejsce III: Michał Szukała (Bytom)

Młody Mechanik Motocyklowy
Miejsce I: Antoni Stefański i Wiktor Kowalczyk (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli)
Miejsce II: Rafał Jaźwiński i Jakub Skutnik (Zespół Szkół Mechanicznych im. Świętego Józefa w Białymstoku)
Miejsce III: Jakub Olkowski i Krystian Trocki (Zespół Szkół Mechanicznych im. Świętego Józefa w Białymstoku)

Młody Detailer
Miejsce I: Adrian Mierzwiński i Krzysztof Olszyński (Zespół Szkół Mechanicznych im. Świętego Józefa w Białymstoku)
Miejsce II: Norbert Lisiecki i Jakub Skrzypek (Zespół Szkół Samochodowych im. Gen. Józefa Bema w Toruniu)
Miejsce III: Adrian Marut i Fabian Weber (Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu)

    

Partnerem strategicznym Mistrzostw jest ORLEN OIL oraz liczne grono firm, które przygotowały również praktyczne zadania i materiały edukacyjne, a wśród nich były Axalta z marką Standox, Clarios z marką VARTA, ZF Aftermarket z markami Lemförder, Sachs, TRW, Wabco. Ponadto sieci warsztatów samochodowych Eurowarsztat i Nexdrive, AC z marką STAG Autogas Systems,  Texa, Filtron, Grupa Topex, Integra Software, John Deere, Anest Iwata, Mirka, The Wrap Center.


Eksperci VARTA testowali wiedzę i umiejętności uczestników m.in. w zakresie testowania oraz adaptacji akumulatora w module BMS, diagnostyki układu ładowania w pojazdach HEV

Podobnie jak inni partnerzy VARTA przygotowała atrakcyjne nagrody

Firma ZF Aftermarket umożliwiła spotkanie wyjątkowych gości: Bartosza Ostałowskiego, EKG AutoSerwis, LeszkoMoto TV i Kobietę Na Motocyklu. Prezentowała zaawansowane systemy i innowacyjne produkty motoryzacyjne, nowe technologie (Centrum Inżynieryjne ZF) oraz inne istotne dla rynku tematy: proces regeneracji fabrycznej części oraz kampania #KeepItReal with ZF Genuine Parts, podkreślająca jakość produktów motoryzacyjnych w kontekście bezpieczeństwa drogowego

  • 2024-04-12 21:26

    Gratulacje!

    Jego klient

    Zawodowy Mechanik - Miejsce I Daniel Koć z Jabłonna Lacka. Tym razem się udało

    skomentuj


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2