strona główna Nowości rynkowe Opony Bridgestone dla pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Maserati
2024-05-23, ostatnia aktualizacja 2024-05-23 13:33

Opony Bridgestone dla pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Maserati

Bridgestone

Producent opon klasy premium i dostawca zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności, Bridgestone, opracował opony dla pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Maserati – modelu Grecale Folgore. Jest to najnowszy element długoletniej kooperacji obu marek, które niedawno współpracowały przy tworzeniu modeli Maserati MC20 i Maserati Grecale.

Opona Bridgestone Potenza Sport Enliten to flagowy produkt firmy, który zwiększa możliwości pojazdu. Została opracowana tak, aby zapewnić kierowcom Maserati Grecale Folgore pełną kontrolę nad pojazdem, nawet w wymagających warunkach pogodowych. Dzięki kombinacji zaawansowanych technologii pakietu Enliten, jest ona dostosowana do charakterystyki włoskiego SUV-a, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo i wyjątkowe osiągiprzy jednoczesnej poprawie właściwości ekologicznych.

Poza długoletnią współpracą, marki Bridgestone i Maserati łączy bowiem zaangażowanie w proces elektryfikacji. Opona opracowana dla modelu Grecale Folgore charakteryzuje się bardzo niskim oporem toczenia – co pozwala zwiększyć zasięg pojazdu do 500 km. Maserati jest pierwszą włoską marką luksusową, która wprowadziła do swojej oferty pojazdy w pełni elektryczne, zobowiązując się jednocześnie do zaprezentowania elektrycznych wersji wszystkich swoich modeli do 2025 roku.

Zgodnie z głęboko zakorzenionym tradycjami Maserati, model Grecale Folgore został zaprojektowany i wyprodukowany we Włoszech – podobnie opony Bridgestone Potenza Sport Enliten. Było to możliwe dzięki połączeniu symulatora jazdy Maserati i opracowanej przez Bridgestone technologii wirtualnego modelowania opon (Virtual Tyre Development), która dzięki eliminacji fizycznych prototypów pozwala zmniejszyć zużycie surowców, emisję CO2 i przyspieszyć proces projektowania.

Tagi

Opony  Bridgestone 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2