strona główna Aktualności Axalta ogłasza nawiązanie partnerstwa z firmą Solera
2024-06-12, ostatnia aktualizacja 2024-06-12 11:57

Axalta ogłasza nawiązanie partnerstwa z firmą Solera

Axalta

Axalta, globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, ogłosiła nawiązanie współpracy z firmą Solera, specjalizującej się w zarządzaniu cyklem życia pojazdów. To kolejna inicjatywa Axalty w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Na podstawie tego strategicznego partnerstwa systemy lakierów renowacyjnych Axalta, zarówno w wersji konwencjonalnej, jak i w technologii Fast Cure Low Energy (FCLE), zostaną włączone do platformy Sustainable Estimatics opracowanej przez firmę Solera. To pozwoli klientom Axalty na ustalenie poziomu emisji CO2 generowanych podczas pojedynczej naprawy przy uwzględnieniu zastosowanych technik naprawy, procesu aplikacji oraz warunków schnięcia.

Dzięki współpracy z firmą Solera Axalta, jako pierwszy producent lakierów renowacyjnych, będzie w stanie udostępniać dane umożliwiające dokładną kalkulację emisji CO2 związanych z produktami oraz procesami stosowanymi podczas naprawy pojazdów.

Platforma Sustainable Estimatics firmy Solera jest najnowszym dodatkiem do oferty BELEAF firmy Axalta, która zapewnia wysokowydajne, ekologiczne produkty, innowacyjne narzędzia i optymalne zasoby. Inicjatywa ma na celu pomóc serwisom zmniejszyć ich wpływ na środowisko, jednocześnie przyczyniając się do sukcesu ich działalności.

Sustainable Estimatics for Paint ułatwia szacowanie emisji CO2 w zakresie 1, 2 i 3, umożliwiając przedsiębiorstwom przedstawianie wiarygodnych danych dotyczących emisji dwutlenku węgla popartych certyfikatem ISO-14064-01. Klienci zyskają również dostęp do pulpitu ze wskaźnikami dotyczącymi ogólnej analizy śladu węglowego dla napraw powypadkowych oraz porównania danych z wynikami regionalnymi, krajowymi i branżowymi.

Tagi

Axalta Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2