strona główna Wydarzenia Denso: które wycieraczki są dobre?
2011-06-07, ostatnia aktualizacja 2011-06-07 07:55

Denso: które wycieraczki są dobre?

DENSO Hybrid WB 1541-208 sm

Fot. Denso

DENSO Hybrid WB 1541-208 sm

Przedstawiciele europejskiego oddziału koncernu Denso przypominają o kilku elementach decydujących o tym, czy wycieraczki są dobre, czy złe. Przede wszystkim istotna jest liczba punktów docisku pióra: gdy jest ich sześć lub osiem, powierzchnia  kontaktu z szybą jest maksymalna, a wycieraczka pracuje najwydajniej.

Nieobojętny jest materiał, z którego wykonano pióro. Syntetyczna guma lub materiały kompozytowe są mniej trwałe i szybciej ulegają zużyciu. Guma naturalna to ideał: jest mocna, elastyczna i ma dużą żywotność. Pióro syntetyczne może być wprawdzie tańsze, ale na dłuższą metę okazuje się nieopłacalne: nabywca elementu z piórem z gumy naturalnej używa go całe lata, a syntetyki trzeba często wymieniać.

Szkielet wycieraczki powinien być wykonany z wytrzymałego metalu, a nie z plastiku. Stale oświetlane tworzywa sztuczne szybko się degradują i niszczą. Należy też zwrócić uwagę na grubość szkieletu – cienkie elementy kiepsko dociskają pióra do szyb.

Firma Denso sprzedaje na rynku wtórnym wycieraczki szkieletowe, płaskie oraz najnowsze – hybrydowe. W katalogu przedsiębiorstwa znajdują się wycieraczki profilowane, wycieraczki dopasowane, wycieraczki ze spojlerem oraz podzespoły ułatwiające montaż (między innymi systemy bagnetowe, haczykowe lub śrubowe).

Tagi

Denso  Wycieraczki 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2