strona główna Nowości rynkowe Zestaw narzędzi do obsługi filtrów
2011-07-20, ostatnia aktualizacja 2011-07-20 19:33

Zestaw narzędzi do obsługi filtrów

Facom

Facom

Producenci samochodów coraz częściej stosują filtry oleju z korkami z tworzywa sztucznego bez sześciokątnego gniazda dla klucza. Do ich odkręcania takich korków używa się zazwyczaj tradycyjnych kluczy taśmowych lub kluczy nasadowych, co nierzadko skutkuje uszkodzeniem elementów. Nowe klucze Facomu pozwalają dokręcać i odkręcać korki bez ich deformowania przy jednoczesnym przyłożeniu dużego momentu siły. Niewielkie rozmiary kluczy ułatwiają pracę w ciasnych zespołach silników.

Klucze są sprzedawane oddzielnie lub jako część jednego z trzech zestawów: 

  • kompletu 3 kluczy nasadowych do samochodów marki Renault; 
  • kompletu 2 kluczy nasadowych do samochodów marek Audi, BMW, Mercedes i Volkswagen;
  • kompletu 6 kluczy nasadowych do samochodów marek Audi, BMW, Fiat, Mercedes Renault i Volkswagen.

Poza tym Facom oferuje narzędzia do filtrów paliwa, gwarantujące łatwy demontaż bez ryzyka uszkodzenia pokrywki filtra. Wymieniając papierowy wkład filtrujący trzeba odkręcić sześciokątną pokrywkę z tworzywa sztucznego; mechanicy często używają wówczas standardowych kluczy, które deformują obudowę filtra – a to prowadzi do nieszczelności. Zjawisku temu zapobiega specjalna nasadka do zdejmowania pokrywki z tworzywa sztucznego. 

Narzędzie jest dostosowane do obudów filtrów dla silników HDI o pojemności 2,0 i 2,2 litra montowanych w samochodach marek Citroen, Ford, Mitsubishi, Peugeot i Volvo. Facom oferuje również narzędzia do szybkiego demontażu filtrów silników dieslowskich o pojemności 1,3 i 1,9 litra, stosowanych w samochodach Fiata i Opla.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane