strona główna Wydarzenia Opony Michelin Latitude w australijskim rajdzie WRC 2011
2011-09-14, ostatnia aktualizacja 2011-09-14 10:06

Opony Michelin Latitude w australijskim rajdzie WRC 2011

Michelin

Michelin

Inauguracja tegorocznego Rajdu Australii odbyła się w strugach deszczu. Jedynymi oponami z twardej mieszanki dopuszczonymi do australijskiej rundy rajdu WRC 2011 były Michelin Latitude Cross H1.

W zawodach zwyciężyli Mikko Hirvonen i Jarmo Lehtinen z zespołu Forda w samochodzie Fiesta RS WRC. Finowie zajmują obecnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, mając o 15 punktów mniej niż lider Sébastien Loeb.

Na podium stanęli także Jari-Matti Latvala i Mikka Anttila (Ford), którzy ukończyli wyścig ze stratą 14,7 sekundy. Trzecie miejsce zajęli Norweg Petter Solberg i Chris Patterson, jadący prywatnym autem DS3 WRC i mający 44,8 sekundy straty do Hirvonena. W klasyfikacji Power Stage zwyciężył siedmiokrotny mistrz świata Sébastien Loeb (Citroen DS3 WRC).

Jeśli chodzi o zawody PWRC 2011 (Production World Rally Championship), to na dwie rundy przed końcem cyklu wygrali je Nowozelandczycy Hayden Paddon i John Kennard jadący autem Subaru Impreza wyposażonym w opony Michelina. Hayden Paddon jest pierwszym kierowcą z Oceanii, który zdobył tytuł w imprezach WRC.

Kolejna runda zawodów WRC odbędzie się w Europie w dniach 30 września – 2 października. Podczas rajdu France Alsace partnerzy Michelina będą mogli (w zależności od panujących na trasie warunków) wybrać twardą lub miękką wersję opony Pilot Sport.

• 2011-09-15 00:42