strona główna Wydarzenia Zlot fanów włoskiej motoryzacji
2011-09-16, ostatnia aktualizacja 2011-09-16 06:48

Zlot fanów włoskiej motoryzacji

Zlot fanów włoskiej motoryzacji

Zlot fanów włoskiej motoryzacji

W ostatni weekend (10 i 11 września) pałac w podwarszawskich Oborach (nieopodal Konstancina-Jeziorna) stał się miejscem spotkania fanów włoskiej motoryzacji. Klub ForzaItalia.pl już po raz piąty zorganizował tam ogólnopolski zlot miłośników włoskich aut. Na imprezie pojawiło się ponad 150 samochodów i motocykli oraz niemal pół tysiąca gości.

Pod Warszawą zebrały się osoby preferujące włoskie auta współczesne oraz samochody klasyczne. Na pałacowym dziedzińcu zameldowały się odrestaurowane pieczołowicie pojazdy.

Z okazji imprezy także Fiat Auto Poland zaprezentował swoje najnowsze produkty. Goście mieli okazję przetestować Alfę Romeo Giulietta, Alfę MiTo z nową skrzynią dwusprzęgłową (Alfa TCT), Lancię Delta serii 1, Fiata Bravo, Fiata Sedici, Abartha 500 i Abartha Punto Evo.

Podczas zlotu wybrano najpiękniejszego auto. Wyróżnienie przyznane przez jury przypadło w udziale należącej do Wojtka Witkowskiego  Alfie Romeo 164 Q4 z 1993 roku. Publiczność także wskazała najpiękniejszy pojazd: została nim replika Fiata 124 Abarth należąca do Szymona Chojnowskiego. Wyróżniono ponadto klub Alfaholicy.org za najliczniejszą reprezentację na zlocie.

W czasie spotkania przeprowadzono liczne wykłady i prelekcje, a w konkursie poświęconym włoskiej motoryzacji jeden z uczestników wygrał dwa bilety lotnicze do Rzymu.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane