strona główna Wydarzenia DuPont Refinish publikuje raport na temat kolorów
2011-12-14, ostatnia aktualizacja 2011-12-14 01:49

DuPont Refinish publikuje raport na temat kolorów

Fot. DuPont

Fot. DuPont

Od 1952 roku koncern DuPont publikuje dokumenty zatytułowane „Automotive Colour Popularity Report”, będące raportami poświęconymi popularności barw lakierów wykorzystywanych przez branżę motoryzacyjną na całym  świecie.

Z dokumentu wydanego w listopadzie bieżącego roku wynika, że w Europie największą popularnością wciąż cieszy się czerń (oraz odcienie dające efekty czerni). Ogółem 25 procent aut zjeżdżających z linii montażowych jest lakierowana na czarno, a wśród pojazdów luksusowych i samochodów luksusowych typu SUV ten odsetek sięga 40 procent. Ciemne kolory dominują na Starym Kontynencie od roku 2007 – i według specjalistów DuPonta nic nie wskazuje na to, aby upodobania Europejczyków miały się szybko zmienić.

Drugim co do popularności kolorem była w Europie biel (lub biel perłowa). W jej przypadku odnotowano wzrost o około pięć punktów procentowych w stosunku do roku 2010. Udział bieli wśród kolorów nowych pojazdów wynosi obecnie 20 procent. 

Na popularności stracił natomiast w Europie kolor szary (jego udział to 18 procent) i srebrny (15 procent). Pierwszą piątkę najchętniej wybieranych barw zamyka natomiast błękit, utrzymujący pięć procent rynku samochodowego.

Coroczny raport DuPonta daje producentom wskazówki na temat tego, jakie kolory mogą lub powinny się pojawić na pojazdach. Poza opracowywaniem dokumentu „Automotive Colour Popularity Report” koncern organizuje co roku pokaz trendów kolorystycznych dla najważniejszych światowych wytwórców samochodów. Impreza pomaga branży motoryzacyjnej opracowywać palety kolorystyczne  dla pojazdów.

DuPont


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane