strona główna Nowości rynkowe Continental zaleca montowanie systemów typu brake assist
2012-01-12, ostatnia aktualizacja 2012-01-12 08:21

Continental zaleca montowanie systemów typu brake assist

Continental zaleca montowanie systemów typu brake assist

Continental

Continental zaleca montowanie systemów typu brake assist

Według danych policji do co dziesiątego wypadku samochodowego dochodzi na skutek najechania na tył pojazdu jadącego z przodu; to właśnie lekceważenie obowiązku zachowania bezpiecznej odległości między autami jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach. Każdego roku w naszym kraju dochodzi do około 60 tysięcy takich incydentów, a obrażenia odnosi w nich ponad 2,7 tysiąca osób. Firma Continental zaleca więc montowanie systemu wspomagania awaryjnego hamowania we wszystkich typach samochodów.

Zaprojektowany przez Continentala system Emergency Brake Assist City (EBA-City) jest wyposażony w czujnik optyczny, który emituje promieniowanie podczerwone i za jego pomocą monitoruje drogę w odległości około 10 metrów przed pojazdem. Urządzenie oblicza odległość do jadącego z przodu samochodu i kiedy stwierdzi, że pojawia się ryzyko zderzenia, a kierowca nie naciska pedału hamulca, samodzielnie rozpoczyna hamowanie. W efekcie ulega skróceniu droga hamowania i zmniejsza się prawdopodobieństwo kolizji.

Opisany system pozwala zapobiec większości uderzeń w tył pojazdu przy małych prędkościach (do 20 kilometrów na godzinę). Kiedy samochód jedzie szybciej, do kolizji wprawdzie dochodzi, ale automatyczne hamowanie znacznie zmniejsza siłę uderzenia.

Zdaniem specjalistów Continentala zastosowanie asystenta hamowania zapobiega lub łagodzi skutki około 28 procent kolizji wynikających z najechania na tył auta. Systemy tego typu są jednak instalowane zazwyczaj w pojazdach klasy średniej i premium. Według Continentala powinny one stać się standardowym wyposażeniem we wszystkich typach aut.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2