strona główna Wydarzenia BASF kupuje udziały w firmie Sion Power
2012-01-26, ostatnia aktualizacja 2012-01-26 07:41

BASF kupuje udziały w firmie Sion Power

Sion Power

Sion Power

Koncern BASF poinformował, że za 50 milionów dolarów nabył udziały w spółce Sion Power zajmującej się produkcją akumulatorów litowo-siarkowych (LI-S). Mająca siedzibę w Tucson (stan Arizona) firma Sion Power nie jest notowana na giełdzie.

Udziały zostały przejęte w wyniku umowy zawartej już w 2009 roku przez BASF Future Business GmbH i Sion Power. Porozumienie pozwoli przyspieszyć spopularyzowanie chronionej prawem i będącej własnością firmy Sion technologii akumulatorów litowo-siarkowych. Są one stosowane między innymi do zasilania pojazdów elektrycznych.

BASF planuje do 2016 roku zainwestować setki milionów euro w badania, rozwój i produkcję nowoczesnych akumulatorów. Umowa o przejęciu udziałów w firmie Sion Power pozwoli przyspieszyć prace nad elektrolitami i materiami katodowymi do akumulatorów litowo-jonowych. Jeszcze w bieżącym roku w Elyrii (stani Ohio) zostanie uruchomiony zakład produkcyjny materiałów katodowych. Będzie on działał pod szyldem nowej globalnej jednostki koncernu BASF, noszącej nazwę Battery Materials. Rozpoczęła ona działalność 1 stycznia bieżącego roku jako część działu Catalysts z siedzibą w Iselin (stan New Jersey).Wasi dostawcy

Podobne

Polecane