strona główna Wydarzenia NGK wyłącznym dostawcą świec do nowego Fiata Panda
2012-01-31, ostatnia aktualizacja 2012-01-31 15:47

NGK wyłącznym dostawcą świec do nowego Fiata Panda

Fiat Panda

Fiat Panda

Firma NGK Spark Plug zostanie wyłącznym dostawcą świec zapłonowych oraz sond lambda do nowego silnika TwinAir Naturally Aspirated, który będzie montowany w nowym modelu Fiata Panda.

Świeca zapłonowa LKR7DI-12, wykonana z metali szlachetnych, została zaprojektowana przez inżynierów NGK specjalnie dla potrzeb jednostki TwinAir Naturally Aspirated. 

Ze względu na bardzo małe rozmiary oraz duże przewody chłodzące w silniku pozostaje niewiele miejsca na świecę zapłonową. Z tego właśnie powodu świeca NGK LKR7DI-12 ma wąski trzon M12 o długości 26,5 milimetra.

Wierzchołek elektrody środkowej świecy LKR7DI-12 jest wykonany z irydu, którego wysoka temperatura topnienia oraz twardość gwarantują, że cały element jest bardzo odporny na korozję; jednocześnie średnica elektrody środkowej to jedynie 0,6 milimetra. W efekcie w okolice świecy dostaje się więcej mieszanki powietrzno-paliwowej, zapewniając stabilność zapłonu oraz wyższą wydajność silnika.

NGK jest także wyłącznym dostawcą sond lambda do nowego Fiata Panda. Funkcję sondy regulującej będzie spełniać szerokopasmowa sonda UAA0001-FA003. System TwinAir wymaga dużej dokładności pomiaru współczynnika lambda (stosunku powietrza do spalin) w różnych momentach pracy silnika. I właśnie urządzenie UAA0001-FA003 nie tylko potrafi mierzyć proporcje powietrze-paliwo w punkcie stechiometrycznym, ale także w innych punktach. Jako sondę diagnostyczną, kontrolującą działanie sondy regulującej za katalizatorem, wybrano natomiast binarną sondę cyrkonową OZA629-A3.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane