strona główna Nowości rynkowe Bosch przedstawia nowe kamery PTZ
2012-02-15, ostatnia aktualizacja 2012-02-15 09:01

Bosch przedstawia nowe kamery PTZ

Bosch przedstawia nowe kamery PTZ

Bosch

Bosch przedstawia nowe kamery PTZ

Działający w firmie Bosch dział Security Systems opracował nowe kamery z serii MIC. Są to urządzenia typu PTZ (Pan/Tilt/Zoom, obróć/pochyl/powiększ), które pozwalają rejestrować obrazy wysokiej rozdzielczości w różnych warunkach: centrach miast, tunelach, budynkach itp. Producent podkreśla wytrzymałość nowych kamer. Gwarantuje to antykorozyjna konstrukcja odporna na uszkodzenia oraz aluminiowa obudowa o klasie szczelności IP 68/NEMA 6P z trwałą silikonową wycieraczką i dwustronną osłoną przeciwdeszczową.

Kamery należące do serii MIC mają rozdzielczość 550 linii (TV) oraz gwarantują optyczne powiększenie obrazu (zoom) od 28 do 36 razy. Pozwala to uzyskać ostry obraz nawet wtedy, gdy obserwowane obiekty znajdują się w dużej odległości. Urządzenia mogą adaptować się do zmiennych warunków oświetleniowych, dzięki czemu zarejestrowane obrazy nie tracą szczegółów ani w miejscach dobrze oświetlonych, ani w zaciemnionych. Dzięki specjalnemu ustawieniu balansu bieli dla lamp sodowych oglądane obiekty mają naturalne kolory nawet wówczas, gdy obserwuje się sceny oświetlone sztucznym, żółtym światłem (na przykład tunele albo ulice w nocy).

Model MIC 550 IR jest dodatkowo wyposażony w dwie trwałe lampy podczerwieni wykonane w technologii LED. Zapewniają one oświetlenie sceny w odległości do 60 metrów, w warunkach całkowitej ciemności. Lampy są zamocowane bezpośrednio do głowicy kamery.

Sterowanie kamerami odbywa się za pośrednictwem standardowego interfejsu AutoDome opracowanego przez Boscha. Pozwala on łatwo zastosować modele MIC 550 w działających już systemach dozoru zbudowanych z wykorzystaniem innych produktów marki Bosch. Kontroler zapewnia duży poziom precyzji podczas sterowania funkcjami i układem optycznym kamery.

Wszystkie modele należące do rodziny MIC mogą być montowane w pozycji pionowej, odwróconej oraz nachylonej pod kątem 45 stopni. Nie są przy tym potrzebne specjalistyczne narzędzia. Montaż nie obniża też stopnia ochrony IP.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2