strona główna Wydarzenia TRW podpisuje kontrakt na dostawy systemu ABL
2012-04-07, ostatnia aktualizacja 2012-04-07 08:50

TRW podpisuje kontrakt na dostawy systemu ABL

System ABL

Fot. TRW

System ABL

Firma TRW Automotive poinformowała o zawarciu pierwszego kontraktu na produkcję swojego aktywnego wysięgnika klamry pasów bezpieczeństwa (Active Buckle Lifter, ABL). Umowę podpisano z jednym z głównych, niewymienionych z nazwy, europejskich producentów pojazdów. Dostawy układów ABL rozpoczną się w 2013 roku. Początkowo elementy będą montowane przy tylnych siedzeniach.

System ABL firmy TRW ma trzy zalety. Po pierwsze, dzięki ustawieniu klamry w wygodnym położeniu pasażerom łatwiej jest zlokalizować i zapiąć pasy bezpieczeństwa. Po drugie, luz pasów w dynamicznych zdarzeniach drogowych jest ograniczany. Po trzecie wreszcie, w krytycznych sytuacjach na drodze luz jest eliminowany, więc ograniczana jest możliwość zmiany optymalnej pozycji siedzącej.

Elementy ABL pomagają w dynamicznych sytuacjach drogowych, takich jak silne hamowanie lub szybkie pokonywanie ostrych zakrętów. Odczytując dane z pokładowych czujników bezpieczeństwa system potrafi zmienić położenie klamry i zmniejszyć w ten sposób luz pasa wokół miednicy i klatki piersiowej. W rezultacie pasażer zachowuje optymalną pozycją siedzącą.

Funkcja bezpieczeństwa ABL włącza się w sytuacjach krytycznych, takich jak ostre hamowanie lub utrata stabilności pojazdu. Jeśli kolizja z przeszkodą lub innym pojazdem jest nieunikniona, pas bezpieczeństwa może być szybko skrócony nawet o 80 milimetrów. Pomaga to utrzymać prawidłową pozycję kierowcy i pasażerów w momencie wybuchu poduszek powietrznych.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2