strona główna Forum profesjonalistów Targi jako narzędzie promocji
2012-04-07, ostatnia aktualizacja 2012-04-07 09:31

Targi jako narzędzie promocji

Targi Techniki Motoryzacyjnej

Fot. Autonaprawa, MTP, Precyzja-Bit, Skaven, DIFF, Schenck, PHU Szczepan

Targi Techniki Motoryzacyjnej

 

 

 

O refleksje i opinie w tej sprawie zwróciliśmy się do kilku potencjalnych i faktycznych wystawców uczestniczących w krajowych i zagranicznych imprezach targowych. Wszyscy z  rzygotowaniem własnego, firmowego stoiska wiążą nadzieję na zainteresowanie zwiedzających bądź to swą ogólną ofertą, bądź wybranymi z niej produktami. Oprócz doraźnych interesów także utrwalona już tradycja przemawia za udziałem w branżowych targach, choć oczywiście nie wszystkich.

Waldemar Redman

Dbamy o portfele naszych klientów

Firma Precyzja-Bit korzysta z różnych możliwości prezentowania swej oferty na branżowych imprezach targowych, lecz z reguły nie występuje na nich samodzielnie, tj. tylko pod własnym szyldem. Robimy to w ramach Grupy Precyzja lub we współpracy ze spółką „siostrzaną”, czyli firmą Precyzja-Service. Na tej zasadzie uczestniczymy w prawie wszystkich targach motoryzacyjnych o zasięgu krajowym, np. na TTM w Poznaniu i na targach organizowanych corocznie przez Inter Cars.

Precyzja-BitPodyktowane jest to naszym dążeniem do racjonalizacji reklamy, czyli zachowania właściwych proporcji pomiędzy jej efektami a ponoszonymi z tego tytułu nakładami. Ponadto można zauważyć, zwłaszcza w ostatnich latach, że targi mają coraz mniejsze znaczenie jako reklama produktów, ponieważ tych na ogół poszukuje się w Internecie lub w specjalistycznych czasopismach. Obecnie udział w targach to jedynie sprawa prestiżu i pokazania, że firma jeszcze istnieje i ma się dobrze, choć w dzisiejszych czasach można to zrobić o wiele skuteczniej w inny, tańszy sposób. 

Nasza firma w ogóle stosuje zasadę ograniczonej medialności, a więc korzysta z reklamy tylko tak, by nie odbiło się to negatywnie na atrakcyjności cenowej oferowanych produktów. Przecież za reklamę de facto w ostatecznym rozrachunku płaci klient. 

Organizatorem obecności całej Grupy Precyzja na tegorocznych targach w Poznaniu jest Precyzja-Service, z którą nasza firma bardzo ściśle współpracuje. Nasi klienci oferowane przez nas produkty mogą kupić zarówno u nas, jak i w tej „siostrzanej” spółce, dokładnie w takiej samej cenie i zgodnie ze wspólną polityką rabatową. 

Myślę, że z naszej oferty klient powinien się zainteresować najbardziej stacją do analizy spalin i pomiaru zadymienia MFS Actigas, która jest tegoroczną nowością, choć moim ulubionym urządzeniem tego rodzaju pozostaje ubiegłoroczna nowość, tj. Actigas Compact 505. Polecałbym również nasz wielofunkcyjny agregat o nazwie Sabrina-Foam, przeznaczony  do czyszczenia wnętrz pojazdów. Urządzenie to wespół z dobrą i również profesjonalną myjką wysokociśnieniową i środkami chemii  samochodowej sprawi, że właściciel obsłużonego nim samochodu poczuje się jak w eleganckim garniturze lub kostiumie i zyska uznanie obserwatorów w myśl przysłowia: jak cię widzą, tak cię piszą.  

Piotr Tiszbei

To nasz targowy debiut

SkavenFirma Skaven jako polski przedstawiciel niemieckiej marki Ravenol nie uczestniczyła do tej pory w imprezach branżowych. W początkowych latach obecności marki Ravenol na polskim rynku najważniejszą dla nas sprawą było pozyskiwanie partnerów handlowych, by dzięki temu nasze produkty stały się dostępne dla jak największej liczby potencjalnych odbiorców. Dopiero na kolejnym etapie, czyli właśnie w tym roku, zdecydowaliśmy się na prezentowanie oferty podczas branżowych imprez targowych.  

Dlatego też Skaven zamierza zaprezentować markę Ravenol na tegorocznych Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Jest to spowodowane koniecznością zaprezentowania naszej oferty szerokiej rzeszy potencjalnych klientów, a także chęcią nawiązania współpracy z nowymi partnerami handlowymi.   

Chcemy ich zainteresować naszą najszerszą ofertą olejów przekładniowych w Polsce. Firma Ravenol specjalizuje się w tego typu produktach, a zwłaszcza w płynach ATF do automatycznych skrzyń biegów. Na szczególną uwagę zasługuje, naszym zdaniem, Ravenol ATF 6HP Fluid. Jest to olej do najnowszych sześciobiegowych przekładni automatycznych firmy ZF. Jako jedyni na polskim rynku dysponujemy olejem alternatywnym dla dostępnego tylko w autoryzowanych serwisach. Ravenol ATF 6HP Fluid spełnia wszystkie normy i wymagania stawiane przez producenta skrzyń występujących w wielu modelach Volkswagena, Audi, BMW oraz u innych popularnych marek samochodów.

Piotr Cimr

SchenkPromujemy nowy sektor usług

Na targach TTM firma Schenck zaprezentuje nowe wyważarki do wirników turbosprężarek. Uważamy bowiem, że w związku z rosnącym popytem na naprawy pojazdów z turbo- doładowaniem ten rodzaj sprzętu powinien  stanowić podstawowe wyposażenie wielu niezależnych warsztatów samochodowych.

Nasze konstrukcje wyważarek do napraw i renowacji turbosprężarek bazują na bogatej i długiej tradycji firmy Schenck, związanej z wytwarzaniem podobnych urządzeń stosowanych w produkcji seryjnej. 

W Poznaniu zamierzamy spopularyzować nasze dwie najnowsze maszyny: TBcomfort – do wstępnego wyważenia wirników turbin i kół kompresji oraz  TBsonio – do wysokoobrotowego doważania zmontowanych już rdzeni turbosprężarek. Obie odznaczają się innowacyjną, ergonomiczną konstrukcją, wysoką dokładnością i zasto- sowaniem najnowszych rozwiązań BHP. 

Po obu wspomnianych operacjach z użyciem naszych urządzeń zespół wirujący jest gotów do zamontowania w skompletowanej sprężarce. Tak wykonana renowacja pozwala stosować korzystne dla klientów ceny, a równocześnie zapewnić odnowionym turbosprężarkom wysoką jakość i długą żywotność.

Marcin Majcher

Staramy się działać globalnie

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów Millers Oils w Polsce i chętnie prezentujemy naszą ofertę na targowych imprezach. Tak więc w ubiegłym roku na warszawskich targach pojazdów zabytkowych Motonostalgia wystawialiśmy odpowiednią serię produktów Millers Oils Classic. Uczestniczyliśmy także w targach Automechanika 2010 we Frankfurcie. W styczniu 2012 byliśmy obecni na Autosport International w Birmingham, gdzie zadebiutowała nasza nowa linia produktowa – Millers Oils Nanodrive. 

DIFF

Są to w pełni syntetyczne oleje silnikowe z formułą Triple Ester, a dzięki zastosowaniu cząstek nano zapewniają znacznie obniżone tarcie, co sprawia, że są powszechnie stosowane przez czołowe zespoły rajdowe i wyścigowe. Olej CFS 10w50 NT z serii Nanodrive został pozytywnie sprawdzony w samochodzie Ford Fiesta WRC załogi Prokop / Hruza w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC. 

W Poznaniu, niestety, nie będziemy. Wynika to z naszej polityki, polegającej na budowaniu globalnego wizerunku marki, dlatego wybraliśmy ponowną obecność na targach Automechanika w 2012 roku.

Krzysztof Szczepaniak

Obecność na TTM jest obligatoryjna

Swoją przygodę z targami branżowymi firma rozpoczęła dwa lata temu, wystawiając się na lokalnym rynku, na Tragach Techniki Motoryzacyjnej LubTech w Lublinie. Zdobyliśmy wówczas główną nagrodę w kategorii Produkt Roku. Kolejne imprezy, w których braliśmy udział, to targi w Poznaniu oraz w Katowicach. Uważam, że jest to dobra forma promocji firmy i marki. Dla zwiedzających to także okazja do skorzystania z promocji, jakie nasza firmy przygotowuje każdorazowo, udając się na taką imprezę.

PHU SzczepaniakW tym roku będziemy obecni na targach zagranicznych, między innymi na Reifen w Essen oraz Automechanice we Frankfurcie. Nie zabraknie nas także na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Jako największa impreza tego typu w Polsce targi te są obligatoryjne dla każdego liczącego się przedsiębiorstwa w branży. Pozwalają nie tylko na nawiązywanie nowych kontaktów handlowych, lecz również na podtrzymanie już istniejących.

W tym roku na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu będziemy prezentować kilka nowości z naszej oferty, w tym dwie nowe wyważarki do kół W-300 oraz W-320 marki ATS, odświeżone modele montażownic ATS oraz nacinarkę RillFit Six do pogłębiania bieżników niemieckiej firmy RUFF, której jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w kraju. 

Zapraszam serdecznie na nasze stoisko nr 52 w pawilonie 7.  


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2