strona główna Nowości rynkowe Pojemnościowe panele dotykowe firmy TRW
2012-04-25, ostatnia aktualizacja 2012-04-25 10:19

Pojemnościowe panele dotykowe firmy TRW

TRW touchpad designbox

Fot. TRW

TRW touchpad designbox

Firma TRW Automotive opracowała nowe czujniki pojemnościowe dla paneli dotykowych (touchpadów), w których można zastosować mechanizmy rozpoznawania pisma. Touchpady tego typu posłużą jako elementy sterujące, za pomocą których da się obsługiwać rozmaite mechanizmy i systemy zamontowane w samochodzie. Rozpoznające pismo urządzenie może być stosowane zarówno jako niezależny element, jak i wielofunkcyjny panel sterowania. Użytkownik touchpada kreśli na nim pojedyncze znaki, które są przetwarzane przez specjalne oprogramowanie; to ostatnie przekłada je na polecenia dla rozmaitych urządzeń. Nowe panele mają mniejsze rozmiary niż inne urządzenia z interfejsem dotykowym, więc dają projektantom pojazdów większą swobodę w aranżowaniu kabiny samochodu.

Czujnik dotykowy potrafi rozpoznać cyfry, litery i symbole. Wystarcza to do obsługi telefonu komórkowego, systemu nawigacji albo radia. Panel potrafi również zastąpić przełączniki umieszczone wewnątrz pojazdu.

Opracowane przez firmę TRW czujniki powinny przyczynić się do poprawy komfortu i łatwości obsługi urządzeń; to z kolei zaowocuje zwiększeniem bezpieczeństwa jazdy. Z badań przeprowadzonych przez TRW wynika, że system rozpoznawania pisma zmniejsza stopień utraty koncentracji kierowców o 78 procent w porównaniu z typowymi klawiaturami alfanumerycznymi. Inne badania wykonane na zlecenie spółki TRW wykazały, że najlepszym miejscem dla kontrolera jest środkowa konsola lub podłokietniki na drzwiach. 

Produkcja nowych touchpadów może rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2