strona główna Nowości rynkowe Nowe narzędzia motoryzacyjne marki Facom
2012-05-15, ostatnia aktualizacja 2012-05-15 14:25

Nowe narzędzia motoryzacyjne marki Facom

Nowe narzędzia motoryzacyjne marki Facom

fot. Facom

Nowe narzędzia motoryzacyjne marki Facom

Katalog produktów motoryzacyjnych marki Facom powiększył się o kolejne narzędzia. Pierwszym jest dźwignia do demontażu amortyzatorów (numer katalogowy: DLS.40). Została ona zaprojektowana tak, by podczas wymiany amortyzatorów była bardziej wydajna i bezpieczna w użyciu niż często stosowana w takiej sytuacji łyżka do opon. Konstrukcja narzędzia ułatwia obsługę amortyzatorów zamontowanych na kołnierzu oraz dolnych przegubów kulowych. Ramię dźwigni ma długość 118 centymetrów.

Drugi produkt to ściągacz  do przegubów układu kierowniczego (numer katalogowy: U.7), dzięki któremu można założyć i zdjąć przeguby osiowe w pojeździe bez konieczności demontażu przekładni zębatkowej. Głowica ściągacza ma postać jarzma z trzema rolkami ze stali hartowanej. Jarzmo da się zdejmować, co ułatwia czyszczenie i konserwację narzędzia.

Mechanicy powinny docenić też miniaturową latarkę LED (numer katalogowy: 779.PEN), wyposażoną w sześć diod elektroluminescencyjnych i zapewniającą strumień świetlny o wartości 36 lumenów (i mocy 100 luksów w odległości jednego metra). Czas nieprzerwanego działania latarki wynosi 8 godzin.

Ostatnia nowość to lusterko teleskopowe o średnicy 55 milimetrów na przegubie o długości regulowanej w granicach od 170 do 850 milimetrów (numer katalogowy: 834B.RT). Szkło lusterka jest odporne na zadrapania i zabezpieczone metalową wkładką. Sztywność przegubu da się zmieniać, a jego powłoka jest odporna na większość rozpuszczalników.

Pełny asortyment narzędzi marki Facom przedstawiono na stroni internetowej http://www.facom.pl/. 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane