strona główna Ciekawostki Gdy tak się trudno rozstać...
2009-10-02, ostatnia aktualizacja 2009-11-13 15:47

Gdy tak się trudno rozstać...

Może w końcu przyjdzie siąść tylko we dwoje i czule do uszka pomruczeć brrr...

Fot. KT

Może w końcu przyjdzie siąść tylko we dwoje i czule do uszka pomruczeć brrr...

Są ludzie, którzy naprawdę kochają samochody, nawet jeśli bez przerwy jeżdżą nimi w pracy albo wręcz pracują w sa- mochodowych warsztatach. Niestety, każda praca kończy się jednak powrotem do domu.

Nadchodzi smutny czas rozstania w garażu lub na parkingu, a potem długie samotne godziny wloką się niemiłosiernie aż do porannego wyjazdu. W snach niespokojnych pojawiają się koszmarne rojenia o bestialskich maszynach strzępiących auta na kawałki, o czekających na nie żarłocznych piecach chińskich hut. Niewielką pociechą są pokrywające wszystkie ściany mieszkania wielkie fotografie ulubionych modeli, ulotną przyjemnością - nocne przebudzenia spowodowane rykiem przejeżdżającego za oknem samochodu, w którym wrażliwe ucho miłośnika rozpoznaje natychmiast niezapomniane BMW 2002 TI. Chciałoby się przecież mieć coś bardziej namacalnego, przy sobie i na zawsze.

Mało jest jednak mieszkań na tyle wygodnych, by dało się do nich wprowadzić chociaż jeden pojazd, ale można ten problem złagodzić na starorzymskiej zasadzie: pars pro toto. Nie ma powodów do niepokoju, gdyż słowa te znaczą: część w miejsce całości. Części samochodowe, zwłaszcza te zużyte, są na szczęście łatwo dostępne i tanie. Korzystając ze wzorów widocznych na załączonych obrazkach można to i owo ocalić od przetopienia, a przy okazji umeblować swój dom bardzo sympatycznie.

Jest to rozwiązanie korzystne nie tylko dla gospodarza lokalu, lecz także dla jego ewentualnych gości. Zdarza się bowiem, że tych ostatnich zaprasza na skutek silnej środowiskowej presji, ale czas wspólnie spędzony uważa za stracony, zarówno potem, jak i, co gorsze, w trakcie. Tu się rozwija w najlepsze jakaś, powiedzmy, balanga lub party, a on sobie myśli: kurna. Ma przy tym taki wyraz twarzy, jakby wolał patrzeć na samochodowe aukcje w Internecie. Popatrzę - myśli dalej - jak już sobie pójdą, byle mi które wcześniej nie zepsuło kompa. Przy sprzętach z samochodowych części już takich problemów nie ma. Oni normalnie bara-bara, on patrzy czule na jakiś wahacz, felgę, piastę. Każdy ma swoje zadowolenie, a nikt niczego nie uszkodzi, bo dobrze pospawane.

W tak miłym otoczeniu samotność daje zwykle przyjemności więcej, niż jakiekolwiek życie towarzyskie, ale człowiek, tak się składa, oprócz kultury miewa i naturę. Ta lubi się czasem upomnieć o swoje prawa, szczególnie wiosną, gdy nawet najlepszy filtr nie może powstrzymać tych feromonów, co służą jako atraktanty płciowe. I dobrze, i nie ma sprawy. Jest w końcu z czego uwić gniazdko i dla dwojga. Fotelik przy fotelu, lewarek do lewarka i z dwu osób osobnych zrobiła się parka.

Trzeba mieć jednak i tę świadomość, że to nie wszystkie kobitki kręci. Czasem przyjdzie posłużyć się jakimś subtelnym fortelem, na przykład wsadzić świeże kwiatki do jakiejś rury wydechowej albo podać pralinki na tarczy hamulcowej.

Najważniejsze nie zniechęcać się byle czym i być dobrej myśli. W ostatecznej potrzebie nawet i kobitkę można sobie zmontować z samochodowych części.

Wstawiamy coś takiego do pokoju i zaraz robi się przyjemniej
Wstawiamy coś takiego do pokoju
i zaraz robi się przyjemniej
Na wiosnę kwiatki rosną i kwitnie miesiąc maj
Na wiosnę kwiatki rosną
i kwitnie miesiąc maj

Jest chata, szkło i... co najważniejsze: wahacz poprzeczny ze sworzniem kulowym!

Jest chata, szkło i... co najważniejsze: wahacz poprzeczny ze sworzniem kulowym!Wasi dostawcy

Podobne

Polecane