strona główna Wydarzenia Przeprawowe emocje z Dragon Winch
2012-08-10, ostatnia aktualizacja 2012-08-10 09:01

Przeprawowe emocje z Dragon Winch

Dragon Winch

Fot. archiwum

Dragon Winch

W lipcu odbyły się dwie ważne imprezy off-roadowe. W Braniewie kierowcy quadów i samochodów rywalizowali w II edycji Warmińskiej Przeprawy, a w Biedrusku spotkali się quadowcy, by walczyć w I edycji Przeprawowego Pucharu ATV Polska. Tytularnym sponsorem obu imprez była firma Dragon Winch - producent wyciągarek.

Braniewo i jego okolice były przez dwa dni areną zmagań miłośników off-roadu. Druga edycja Warmińskiej Przeprawy z Dragon Winch, rozgrywana w dniach 13-15 lipca, przyciągnęła blisko 50 załóg startujących na quadach i w samochodach terenowych. Zawodnicy mieli do pokonania 20 kilometrów w ekstremalnie trudnych warunkach – bezdrożami, przez lasy, błoto i wodę. Zwycięzcą imprezy w klasie aut z wyciągarkami została załoga Jarosław Spirydowicz / Waldemar Rogoża. Klasę aut bez wyciągarek wygrali Krzysztof Adamczyk i Jacek Paczkowski, natomiast Grzegorz i Ewa Sadło byli najlepsi w najlżejszej z klas – Turystyk. Wśród quadów zwycięsko z rywalizacji wyszedł Mariusz Bocheński.

W tym samym czasie w Biedrusku odbyła się podobna impreza, ale dla właścicieli quadów. Pierwsza runda Przeprawowego Pucharu ATV Polska również została rozegrana pod patronatem Dragon Winch. Choć okolica była raczej płaska, bagna i rozlewiska okazały się dla zawodników nie lada wyzwaniem. Nie zniechęciło to nikogo, bo na starcie stanęło niemal stu uczestników. W klasie Open najlepiej poradziła sobie z trasą Michalina Rybak. W cięższej klasie Extreme triumfował Michał Wilk, a kategorię UTV wygrali Jarosław Małkus i Norbert Walkiewicz.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2