strona główna Wydarzenia Bosch współpracuje z firmą Ningbo Polaris
2012-08-23, ostatnia aktualizacja 2012-08-23 00:58

Bosch współpracuje z firmą Ningbo Polaris

Bosch współpracuje z firmą Ningbo Polaris

Fot. Bosch

Bosch współpracuje z firmą Ningbo Polaris

Nowa spółka joint venture założona przez Boscha i firmę Ningbo Polaris zajmie się produkcją silników do skuterów elektrycznych.

Firma Bosch obejmie większościowe udziały w spółce typu joint venture założonej wspólnie z przedsiębiorstwem Ningbo Polaris Technology Co. Ltd. Celem przedsięwzięcia jest produkcja i sprzedaż silników do skuterów elektrycznych oraz obsługa serwisowa takich urządzeń.

Ningbo Polaris Technology to chińskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży silników do skuterów elektrycznych. Jednostki tego rodzaju są sprzedawane w Chinach pod marką POLTM. W 2011 roku przedsiębiorstwo Ningbo Polaris Technology znalazło nabywców dla ponad miliona silników do skuterów elektrycznych. Firma zatrudnia około 450 pracowników.

W ubiegłym roku produkcja silników do skuterów elektrycznych osiągnęła na całym świecie poziom około 27 milionów sztuk. Największym w skali globalnej wytwórcą silników tego typu są Chiny: Państwo Środka osiąga w tym segmencie rynkowym udziały rzędu 98 procent.  

Do 2020 roku światowa roczna sprzedaż silników elektrycznych dla skuterów powinna przekroczyć 46 milionów sztuk (zakładając, że roczny wzrost produkcji i sprzedaży osiągnie poziom 6 procent) – takiego zdania są specjaliści z działu Bosch Electrical Drives.

Założenie nowej spółki ułatwi wydziałowi Bosch Electrical Drives pracę nad nowymi technologiami i da możliwość skorzystania z doświadczeń chińskiego partnera. Dodatkową korzyścią będzie szansa wejścia na światowy rynek skuterów elektrycznych. Współpraca z firmą Ningbo Polaris Technology umożliwi ponadto Boschowi uzupełnienie asortymentu produktów w dziedzinie elektromobilności. Niemieckie przedsiębiorstwo już teraz dostarcza jednostki napędowe do wspomaganych elektrycznie pojazdów dwukołowych (Pedelecs) oraz kompletne układy napędowe do pojazdów hybrydowych i elektrycznych.  Poza tym dział Bosch Electrical Drives oferuje produkty i usługi w segmencie silników elektrycznych do otwierania szyb, elektrycznych kolumn kierownicy, przestawiania foteli i otwierania szyberdachów. Firma produkuje ponadto silniki do elektrycznego wspomagania kierownicy oraz moduły chłodzenia silnika i klimatyzacji pojazdu, pompy wodne i zawory do pomp oraz systemy wycieraczek.

Umowa w sprawie założenia nowej spółki została podpisana 13 sierpnia bieżącego roku. Ani Bosch, ani Ningbo Polaris nie ujawniają szczegółów na temat porozumienia, które musi zostać teraz zatwierdzone przez krajowe urzędy antymonopolowe Niemiec i Chin. 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecanever. 2023