strona główna Wydarzenia Carlyle kupuje wydział DuPont Performance Coatings
2012-09-04, ostatnia aktualizacja 2012-09-04 13:25

Carlyle kupuje wydział DuPont Performance Coatings

Carlyle

Carlyle kupuje wydział DuPont Performance Coatings

Carlyle

Przedstawiciele grupy Carlyle - globalnego fundusz zarządzającego aktywami - i szefowie koncernu  DuPont poinformowali o zawarciu umowy, zgodnie z którą firma Carlyle kupi wydział DuPont Performance Coatings (DPC). Transakcja, której koszt wyniesie 4,9 miliarda dolarów w gotówce, powinna zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2013 roku. Obydwa przedsiębiorstwa muszą jednak najpierw uzyskać zgodę urzędu antymonopolowego na sprzedaż marki DPC grupie Carlyle.

DuPont Performance Coatings jest działającym na skalę światową dostawcą farb i lakierów dla przemysłu transportowego. Firma została założona w 1922 roku, a jej siedziba mieści się w Wilmington (stan Delaware). Przedsiębiorstwo ma cztery główne wydziały, zajmujące się lakierami renowacyjnymi, segmentem OEM, powłokami płynnymi dla przemysłu i lakierami proszkowymi.  DPC zatrudnia ponad 11 tysięcy pracowników i dysponuje zakładami produkcyjnymi na sześciu kontynentach. Wartość obrotów DuPont Performance Coatings ma przekroczyć w bieżącym roku cztery miliardy dolarów. Zakup przedsiębiorstwa będzie sfinansowany ze środków funduszy Carlyle Partners V i Carlyle Europe Partners III.

Szefowie DuPonta zdecydowali się sprzedać oddział DuPont Performance Coatings po przeprowadzeniu dokładnej analizy biznesowej, w trakcie której doszli do wniosku, że DPC będzie najlepiej rozwijać się poza strukturami firmy DuPont. Przedstawiciele koncernu mają nadzieję, że po sfinalizowaniu sprzedaży DuPont Performance Coatings szybko umocni swoją pozycję na rynkach wschodzących – zwłaszcza w Chinach i w Brazylii.

Sam DuPont nie zamierza oczywiście rezygnować z obsługiwania przemysłu motoryzacyjnego. Nawet po sprzedaniu DPC firma DuPont będzie uzyskiwać ponad trzy miliardy dolarów ze sprzedaży materiałów do przemysłu samochodowego.

Od trzeciego kwartału 2012 roku wyniki finansowe wydziału DPC będą przedstawiane w raportach DuPonta jako działalność zaniechana. Firma musi sporządzać takie zestawienia między innymi dla potrzeb nadzoru giełdowego (SEC). DuPont oczekuje, że za rok 2012 zysk z działalności zaniechanej będzie mieścił się w przedziale od 0.41 dolara do 0,47 dolara na akcję. Spółka poda prognozę zysku z działalności bieżącej 23 października, równocześnie z ogłoszeniem wyników za trzeci kwartał 2012 roku.

Grupa Carlyle wraz z wydziałem DPC przejmie część zobowiązań emerytalnych DuPonta. Ich wartość wynosi 250 milionów dolarów. Planowana transakcja nie jest pierwszą inwestycją funduszu w branżę motoryzacyjną: wcześniej grupa Carlyle nabyła spółki Allison Transmission, Hertz oraz PQ Corporation i zobowiązała się zainwestować środki w rafinerię Hamilton Sundstrand.

Aktywa Carlyle Group  wynoszą 156 miliardów dolarów. Grupa prowadzi działalność za pośrednictwem 162 funduszy inwestycyjnych. Carlyle koncentruje się na sektorach takich jak technologie kosmiczne, usługi na rzecz obronności i administracji rządowej, rynek konsumencki i hurtowy, energetyka, usługi finansowe, opieka zdrowotna, przemysł, technologie i usługi konsultingowe, telekomunikacja i media oraz transport. Fundusz  zatrudnia 1 300 pracowników w 32 biurach w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce, Australii i Europie.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2