strona główna Wydarzenia TMD Friction i Hella założą spółkę handlową
2012-09-06, ostatnia aktualizacja 2012-09-06 12:47

TMD Friction i Hella założą spółkę handlową

TMD

TMD

Przedstawiciele firm TMD Friction i Hella poinformowali we wtorek (4 września), że obydwa przedsiębiorstwa zamierzają założyć spółkę joint venture, która będzie zajmować się dystrybucją i sprzedażą elementów dla hamulców. Produkty mają być oferowane pod marką Hella Pagid. Każdy z partnerów obejmie 50 procent udziałów w nowej spółce. Przedsiębiorstwo występujące jako niezależna firma handlowa będzie miało siedzibę w niemieckim Essen.

Szefowie firm TMD Friction i Hella mają nadzieję, że nowe przedsięwzięcie ruszy 1 stycznia 2013 roku. Zanim jednak spółka handlowa rozpocznie działalność, jej utworzenie muszą zaaprobować niemiecki urząd antymonopolowy i urząd ochrony konkurencji naszego zachodniego sąsiada. Gdy taka zgoda zostanie wydana, przedsiębiorstwa przekażą dodatkowe informacje na temat współpracy – dotyczy to między innymi środków finansowych, które będą przeznaczone na nowy projekt.

Zadaniem, które postawili przed sobą obaj partnerzy, jest uzyskanie silnej pozycji na światowym rynku części dla systemów hamulcowych montowanych w pojazdach dowolnego rodzaju. Hella i TMD Friction podjęły decyzję o założeniu spółki typu joint venture, ponieważ taka właśnie forma działalności powinna przynieść obu stronom jak największe korzyści – każde przedsiębiorstwo wniesie doświadczenia nabyte na różnych polach.

Firma TMD Friction jest działającym na skalę globalną wytwórcą elementów ciernych – w tym klocków dla hamulców tarczowych, które wraz z innymi podzespołami systemów hamulcowych są sprzedawane pod marką Pagid. W przyszłości komponenty takie będą dystrybuowane na całym świecie (za wyjątkiem Wielkiej Brytanii) z wykorzystaniem sieci sprzedaży firmy Hella. Współpraca TMD Friction i Helli ułatwi pierwszemu przedsiębiorstwu rozszerzenie kręgu odbiorców własnych produktów bez konieczności utrzymywania kosztownej sieci hurtowni, magazynów i sklepów obsługujących rynek części zamiennych i klientów z rynku wtórnego. Naturalną korzyścią odniesioną przez firmę Hella będzie z kolei rozbudowanie asortymentu części dystrybuowanych za pośrednictwem lokalnych przedstawicieli.

Historia współpracy TMD Friction i Helli sięga roku 2006 – właśnie wtedy obydwie firmy zaczęły prowadzić wspólne interesy na terenie Skandynawii i państw bałtyckich. Od roku 2010 przedsiębiorstwa współdziałają jeszcze ściślej, zwłaszcza na terenie Chin.

TMD Friction to jeden z największych globalnych producentów elementów ciernych stosowanych w hamulcach. W firmowym katalogu znajdziemy klocki dla hamulców tarczowych oraz podzespoły dla hamulców bębnowych, stosowanych zarówno w pojazdach osobowych, jak i ciężarowych. Główne marki, pod którymi sprzedawane są firmowe produkty, to Cobreq, Don, Mintex, Pagid oraz Textar. Przedsiębiorstwo wytwarza też klocki dla hamulców kolejowych oraz wykorzystywanych w przemyśle – te sprzedawane są pod markami Cosid i Dynotherm. TMD Friction ma zakłady oraz oddziały w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Brazylii, Chinach, Japonii i Republice Południowej Afryki. Firma zatrudnia na całym świecie około 4800 pracowników.

Zatrudnienie w firmie Hella sięga z kolei 27 tysięcy osób w 70 oddziałach rozmieszczonych na terenie ponad 30 krajów. Hella specjalizuje się w projektowaniu i produkcji systemów oświetleniowych oraz elementów i systemów elektronicznych dla przemysłu samochodowego. Niemal pięć tysięcy osób pracuje w firmowym dziale badań, co stawia Hellę w gronie największych europejskich innowatorów. Przedsiębiorstwo jest współzałożycielem wielu spółek typu joint venture, wytwarzających części samochodowe, systemy klimatyzacyjne dla pojazdów i elementy dla aut elektrycznych. Hella chwali się wreszcie rozbudowaną siecią sprzedaży części i usług. W roku podatkowym 2011/2012 całkowita sprzedaż osiągnęła wartość 4,8 miliarda euro – dało to Helli wstęp do grona 50 największych światowych dostawców części samochodowych i miejsce w pierwszej setce na liście największych przedsiębiorstw przemysłowych w Niemczech.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2