strona główna Wydarzenia Nowy Golf ujawniony
2012-09-06, ostatnia aktualizacja 2012-09-06 12:53

Nowy Golf ujawniony

Fot. Volkswagen

Nowy Golf ujawniony

Fot. Volkswagen

Volkswagen zaprezentował w Berlinie najnowszego Golfa. Dokładniej będzie można przyjrzeć się mu na salonie samochodowym w Paryżu, a więc od 29 września br. Jednak już od 17 września polscy dilerzy VW przyjmują zamówienia na auto, które – nieczęsto się to zdarza – jest tańsze od poprzednika.

Golf siódmej generacji jest seryjnie wyposażony w system Start-Stop i tryb rekuperacji. Jest też tańszy niż Golf VI. Najtańszego Golfa VII z silnikiem 1.2 TSI wyceniono na 59 990 zł, czyli wyraźnie mniej niż kosztuje obecna generacja („szóstka” z motorem 1.4/80 KM kosztuje co najmniej 60 990 zł, a z motorem 1.2 TSI aż 6 tys. zł więcej).

Mimo, że nowy Golf jest bezpieczniejszy i przestronniejszy od poprzednika, jest od niego o 100 kg lżejszy, a w przypadku nowego silnika benzynowego o mocy 140 KM (z funkcją odłączania cylindrów i zużyciem paliwa 4,8 l/100km) również o 23% oszczędniejszy.

Samochód oferuje więcej miejsca na nogi z tyłu, bagażnik większy o 30 litrów, nowe systemy oprawiające bezpieczeństwo takie, jak system ochrony pasażerów (PreCrash) oraz automatyczna regulacja odległości ACC z Front Assist i funkcją awaryjnego hamowania w mieście, a także progresywny układ kierowniczy, nowe zawieszenie kół, możliwość wyboru profilu jazdy i seryjny ekran dotykowy we wszystkich modelach.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane