strona główna Wydarzenia Europejski zjazd sieci warsztatowej ATE
2012-10-09, ostatnia aktualizacja 2012-10-09 12:25

Europejski zjazd sieci warsztatowej ATE

Fot. Autonaprawa

Fot. Autonaprawa

Podczas ostatnich targów Automechanika we Frankfurcie nad Menem odbyło się I Międzynarodowe Spotkanie ATE Centrum Hamulcowego, w którym uczestniczyli przedstawiciele najlepszych europejskich serwisów tej sieci, w tym także polskich. Continental Aftermarket – Ate przygotował dla nich atrakcyjny program pobytu i zwiedzania targów Automechanika.

Pierwszą część tego programu rozpoczęło, zgodnie z dobrą niemiecką tradycją, piwne święto Oktoberfest, dostarczające wielu wrażeń artystycznych i towarzyskich gościom z 7 krajów Europy, próbującym też z tej okazji tradycyjnych bawarskich napojów i przekąsek.

Następnego dnia przedstawiciele serwisów zrzeszonych w sieci Centrum Hamulcowego ATE zwiedzali największe targi motoryzacyjne w Europie, oczywiście także stoiska targowe firmy Continental, jako goście VIP. Podczas specjalnego pokazu technik specjaliści sprzedaży oraz działu szkoleniowego ATE zademonstrowali nowości z oferty produktów marek ATE i VDO, w tym najnowsze osiągnięcia w dziedzinie układów hamulcowych.

W trakcie frankfurckiego spotkania 6 polskim warsztatom uczestniczącym w sieci Ate Centrum Hamulcowe od początku jej istnienia, czyli od 10 lat, wręczono pamiątkowe statuetki jubileuszowe.

Specjalne gratulacje złożono przedstawicielom należących do sieci warsztatów Auto Serwis Signum z Kędzierzyna-Koźla i Moto Service Worwa z Nowego Targu, ponieważ to właśnie oni zajęli dwa pierwsze miejsca w tegorocznym ogólnopolskim konkursie Mechanik Roku organizowanym przez firmę Fota.

Wszystkich wspomnianych wydarzeń dotyczą zamieszczone tu wypowiedzi polskich uczestników zjazdu.

Andrzej Obrębski (Auto Serwis Signum): Uczestnictwo w sieci ATE Centrum Hamulcowe wzmacnia prestiż warsztatu, lecz jeszcze ważniejsze są wymierne korzyści z tej współpracy. Mam na myśli przede wszystkim dostęp do najnowszej wiedzy technicznej i możliwość korzystania z niej w codziennej praktyce. Efektem tego jest między innymi nasze zwycięstwo w konkursie Mechanik Roku. Bierzemy udział we wszystkich szkoleniach ATE, a nabyte w ten sposób kwalifikacje doceniają też na co dzień nasi klienci. Decyzję o przystąpieniu do tej sieci podjęliśmy podczas motoryzacyjnych targów w Poznaniu w roku 2006, po rozmowie z panią Magdą Wójcik-Klich.

Mariusz Szewczyk (Moto Service Worwa): Jubileusz sieci ATE Centrum Hamulcowe zbiega się z moim osobistym, bo od 10 lat jestem kierownikiem tego warsztatu, a jego wielokierunkowa współpraca z marką ATE bezsprzecznie przyspieszyła nasz rozwój w zakresie diagnostyki podzespołów układu hamulcowego. Pracownicy odbyli liczne szkolenia, a warsztat został wyposażony w wiele nowoczesnych urządzeń. Wymiernym tego efektem jest zmniejszenie ilości reklamacji, co również ma wpływ na wiarygodność firmy. Wiele czasu zajęło mi przekonanie klientów, że droższe, ale oczywiście lepsze jakościowo tarcze czy klocki w dłuższej perspektywie są lepszą inwestycją, gdyż przede wszystkim wytrzymają dłuższy okres bezpiecznej eksploatacji.

Moje doświadczenia z siecią ATE zaprocentowały także w konkursie Mechanik Roku, w którym zająłem II miejsce. Pierwsze byłoby lepsze. W roku przyszłym też zamierzam startować, licząc na zwycięstwo.

Spotkanie ATE

Święto bawarskie, lecz integracja i wymiana doświadczeń międzynarodowa (Frankfurt nad Menem, 14 września 2012)

Spotkanie ATE

Takie jubileuszowe statuetki przyznano sześciu polskim warsztatom – pierwszym uczestnikom sieci

Spotkanie ATE

Auto Serwis Signum w Kędzierzynie-Koźlu – 10 lat w sieci ATE i tytuł Mechanik Roku 2012 dla Andrzeja Obrębskiego

Spotkanie ATE

Andrzej Obrębski tuż po odbiorze nagrody głównej – samochodu audi A3 w konkursie Mechanik Roku

Spotkanie ATE

Andrzej Obrębski wraz z Mariuszem Szewczykiem z Moto Service Worwa – zdobywcą II miejsca w tym samym konkursie


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2