strona główna Wydarzenia BASF buduje w Polsce fabrykę katalizatorów
2012-11-12, ostatnia aktualizacja 2012-11-12 07:25

BASF buduje w Polsce fabrykę katalizatorów

Fot. BASF

Fot. BASF

Koncern BASF zainwestuje około 90 milionów euro w pierwszym etapie budowy zakładów produkcji katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej nieopodal Wrocławia. Fabryka o powierzchni 40 tysięcy m2 będzie największą w Europie wytwórnią katalizatorów należącą do firmy BASF.

Praca w nowym zakładzie ruszy w pierwszym kwartale 2014 roku. Do roku 2016, kiedy ma już działać dziesięć planowanych linii produkcyjnych, wartość inwestycji wzrośnie do 150 milionów euro. W fabryce zostanie zatrudnionych ponad 400 osób.

W Środzie Śląskiej będą wytwarzane nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych, takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Na terenie fabryki znajdzie się także laboratorium badawcze i linia produkcyjna samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu marki Premair.

BASF rozbudowuje i modernizuje ponadto swoje zakłady produkcji katalizatorów w Nienburgu (Niemcy). Po uruchomieniu obiektu w Środzie Śląskiej możliwe stanie się podwojenie mocy produkcyjnych.

Fabryka BASF

Wizualizacja nowego zakładu firmy BASF


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2