strona główna Nowości rynkowe Ogrzewanie Webasto do aut napędzanych gazem
2012-11-20, ostatnia aktualizacja 2012-11-20 07:17

Ogrzewanie Webasto do aut napędzanych gazem

Fot. Webasto

Fot. Webasto

Zainstalowanie ogrzewania postojowego marki Webasto w samochodzie zasilanym gazem (LPG) pozwala zmniejszyć koszt eksploatacji auta. Podgrzanie silnika przed uruchomieniem umożliwia bowiem szybsze przełączenie zasilania z benzyny na gaz. Auto staje się też bardziej przyjazne dla środowiska; potwierdzają to wyniki badań przeprowadzonych przez specjalistyczne czasopismo "Auto Gas Journal".

Pojazdy napędzane gazem podczas mroźnych dni muszą być uruchamiane i rozgrzewane przy użyciu benzyny. Proces taki może trwać nawet ponad 20 minut. W temperaturze poniżej minus 10 stopni Celsjusza samochód z instalacją LPG potrzebuje około 3 litrów benzyny zanim przełączy się na zasilanie gazem.

Sterowanie ogrzewaniem postojowym Webasto jest możliwe także przy użyciu smartfonów i uruchamianej na nich aplikacji Thermo Call. Oprogramowanie działa na wszystkich urządzeniach iPhone i smartfonach z systemem Android. Thermo Call jest sprzedawana w sklepach Apple App Store oraz Android Market za 9,99 euro netto. Sterownik współpracujący z aplikacją Thermo Call instaluje się razem z ogrzewaniem postojowym w pojeździe. Szczegółowe informacje o ogrzewaniu Webasto i autoryzowanych stacjach obsługi zamieszczono na stronie http://www.ogrzewanie-postojowe.pl/.

Według szacunków Polskiej Organizacji Gazu Płynnego po polskich drogach porusza się ponad 2,5 miliona pojazdów wykorzystujących LPG. W 2011 roku na korzystanie z LPG zdecydowało się 200 tysięcy polskich kierowców.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane